Postęp technologii galopuje, niczym Napoleon przez Europę na Marengo, a nadążenie za każdą nowinką jest nie lada wyzwaniem. Świat zmienia się z dnia na dzień, stale poszerzając nam horyzonty i możliwości. Jak być z tym wszystkim na bieżąco?

TECH WEEK (ok. 789 000 subskrypcji)

Kuba Klawiter to chyba mistrz, jeśli chodzi o ciekawe opowieści o technologii. Na kanale jest pełno analiz, testów i nowinek, a wszystko ubrane w przyjemną dla oka szatę graficzną i jakże ciekawą dla ucha formę przekazu. Jeśli więc ciekawi Was, czy warto w Polsce kupić Oppo; jak wygląda wodoodporny dron i gimbal w jednym; lub jakie są cztery chińskie gadżety, na które warto polować, to Kuba odpowie Wam na te wszystkie pytania! [link]

TECHMOAN (ok. 1 050 000 subskrypcji)

To teraz coś nie z rodzimego podwórka. Mimo, że twórca kanału nie jest najmłodszym ze znanych mi geeków, to w niezwykle ciekawy sposób opowiada zarówno o technologii retro, jak i tej współczesnej. 

Mat Taylor – założyciel Techmoan – na YouTube istnieje od 2009 roku i od tamtej pory systematycznie dostarcza wartościowych treści. Bardzo często docinki, poza recenzjami czy testami, zawierają rozkładanie różnych produktów na części, a w przypadku technologii bardziej wiekowej, przegląd historyczny i odniesienia do publikacji tamtych czasów. 

Bardzo interesująca alternatywa dla młodzieżowych kanałów! [link]

ADAM ŚMIAŁEK (ok. 21 300 subskrypcji)

Towary modne, towary piękne i towary praktyczne to serie, do których zaprasza autor, otwierając przed widzami wrota do świata historii, techniki, majsterkowania i edukacji. Filmy nasycone są wiedzą, nowinkami i ciekawostkami o otaczającym nas świecie. Gramofon Bambino, jak wygląda pasmo przenoszenia, charakterystyka MP3 i jak działa lampa elektronowa to jedynie kilka z propozycji na kanale Adama, które bez wątpienia zainteresują zarówno pasjonatów, jak i geeków. [link]

UNBOX THERAPY (ok. 17 500 000 subskrypcji)

Kolejna propozycja z rynku ogólnoświatowego. Tematyka od najnowszego smartfona do technologii, o których bardzo prawdopodobnie nie mieliście pojęcia. Ten kanadyjski kanał zyskał sympatię geeków (i nie tylko) na całym świecie, przede wszystkim dzięki bardzo indywidualnemu charakterowi realizacji nagrania. Dokładana analiza nowinek technologicznych na Unbox Therapy to również bardzo często przedpremiera. Na filmach możemy zobaczyć rzeczy, które sami będziemy mogli przetestować dopiero za kilka tygodni, a w niektórych przypadkach – nawet za wiele miesięcy. [link]

BARTEK BOJAR (ok. 195 000 subskrypcji)

Według mnie, Bartek bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle YouTube’owego świata. Poza omawianiem interesujących gadżetów z Aliexpress, GearBest czy Bangood, pokazuje, jak zaoszczędzić na zakupach on-line, porównuje przydatność i parametry produktów, a także wyjaśnia podstawy Smart Home. 

Szukając więc wartościowych treści dla geeków, warto zajrzeć do Bartka i zostać na chwilę dłużej. [link]

LGR (ok. 1 430 000 subskrypcji)

Cotygodniowe relacje z technologii retro, gier komputerowych i nie tylko. Klasyczne gry komputerowe, Oddware, Tech Tales, Sims i tak dalej… na LGR jest wszystko, co każdy geek pokocha! Chociaż twórca kanału zasłynął właśnie z recenzowania gier wideo, to treści tutaj znajdą dla siebie nie tylko miłośnicy komputerowych rozgrywek.  [link]

MICHAŁ PISARSKI TECH ok. 61 100 subskrypcji

Muszę szczerze przyznać, że kanał Michała Pisarskiego oglądam nie tylko ze względu na nowinki technologiczne, ale też przez jego zabawny sposób wysławiania się. Zabawny, ale dalej bardzo wartościowy. Na tym kanale znalazłam odpowiedź na pytanie, jakiego smartphone’a kupić do 1 000 zł, dowiedziałam się, dla kogo jest iPhone 12 i jakie są najlepsze gadżety w duecie. 

Michał bawi, Michał uczy. Zaufajcie mi, bo warto. [link]

Jaki jest najlepszy kanał dla geeków? Myślę, że taki, jaki indywidualnie odpowiada konkretnym potrzebom na dany moment. Na YouTube aż roi się od speców w swojej dziedzinie, przez co czasem aż trudno zdecydować się na wybór jednego najlepszego kanału… albo chociaż pięciu ulubionych. Pewne jest to, że rozwój technologii jest nie do zatrzymania, a wiedza o jej rozwoju  – dla geeków – mocno istotna. Dzięki temu, ta niezwykle ciekawa i przydatna gałąź biznesu on-line, którą po części są wymienione kanały, może rozwijać się bez problemu. 

Bonus: Nasz DailyWebowy kanał (ok 1000 subskrypcji)

Nie mogło też zabraknąć nas, bardzo gorąco zachęcamy Was do śledzenia także DailyWeb na Youtube!

Oglądacie? Kibicujecie? Ocenę pozostawiam Wam i koniecznie dajcie znać!