Hej Designerze, ta platforma ponoć pozwoli Ci uzyskać wartościowy feedback

Hej Designerze, ta platforma ponoć pozwoli Ci uzyskać wartościowy feedback

Opublikowano 21.02.2018 12:37 -


W branży rozumianej jako kreatywna, często jest duży problem z wartościowym feedbackiem. Przy pracy z klientem rzeczywistość wygląda jednak zgoła odmiennie niż przy prywatnych projektach, które mają cieszyć oko designera. A co z feedbackiem? Wiadomo, można poprosić kolegę czy koleżankę z branży, a gdybym powiedział, że powstaje do tego dedykowany serwis?

Klient to zawsze chce większy font i wyśrodkować. Ponoć. To taki ponury żart wśród znajomych, którzy zajmują się szeroko rozumianym projektowaniem, głównie na potrzeby WWW. Sprawa ma się zgoła odmiennie, kiedy powstaje projekt na własne potrzeby lub do tzw. szuflady. Wówczas pojawia się aspekt feedbacku. Kolega, koleżanka z branży na pewno wyciągnie pomocną dłoń, jeśli jednak nie chcesz nadużywać cierpliwości znajomych, to mam dobrą wiadomość.

Na Kickstarterze pojawił się projekt o nazwie BeFrank, którego idea w wielkim skrócie, to właśnie dzielenie się feedbackiem. Masz projekt, co do którego chciałbyś poznać opinię innych? BeFrank ma Ci w tym pomóc. Jak? Zasada jest bardzo prosta, bo działasz w rozliczeniu… o wystawione opinie. Ile wystawisz, o tyle będziesz mógł poprosić w swoim projekcie. Brzmi rozsądnie? Zdecydowanie, ale w pięknym i idealnym świecie.

Mimo, że całość jest absolutnie pięknie opakowana, a wszystkie demonstracje wyglądają naprawdę wyśmienicie, to mam niestety obawę, że pomysł nie wypali. W końcu mało kto może pozwolić sobie na poświęcenie sporej ilości czasu, by bezinteresownie dzielić się opinią. Oczywiście nie mówię, że tak musi się w przypadku BeFrank stać, ale odnoszę wrażenie, że niestety większość opinii będzie powstawać tylko dlatego, by zdobyć kolejne kredyty na ocenę swoich projektów. Całość się zapętli, przez co powstanie bezwartościowy śmietnik. Pomijając fakt, że sporo już podobnych serwisów w sieci funkcjonuje, które prócz zbierania feedbacku mają także kilka innych funkcjonalności.

Panowie z BeFrank póki co zebrali 1500 ojro i nie zanosi się, by uzbierali brakujące 83 000 w ciągu najbliższych dni. Mimo to, że nie wróżę wielkiego sukcesu temu projektowi, to będę go subtelnie podglądał, bo pomimo że jestem dość sceptyczny co do jego sukcesu, to zapowiada się naprawdę wyśmienicie.

PS 85 000€ ?!

Wieści z Rozładowani.pl