Pod koniec zeszłego roku poinformowano, że HBO Max wkroczy do kilku krajów Europy, w tym do Polski.

Teraz jednak wszystko się zmienia, bo serwis hollywoodreporter.com donosi, że pojawiło się opóźnienie i HBO Max wejdzie do Polski najwcześniej w 2022 roku. Warto zaznaczyć, że ostatnie informacje, które pojawiły się na wiosnę sugerowały, że datą premiery ma być połowa 2021. Jak widać nie wszystko jest tak oczywiste.

Szczerze to dalej nie rozumiem powodów takiego odwlekania sprawy. Na polskim rynku zaczynają wyrastać kolejne serwisy streamingowe, które mają naprawdę ciekawą ofertę. HBO GO co prawda nie odstaje od nich, ale ciągle jest to „stare” HBO GO. O aplikacji, która wywołuje nerwy chyba u każdego już nie wspomnę.

Kiedy HBO Max w Polsce?

Wejście na europejski rynek obejmie każdy kraj, gdzie HBO dostępne jest w sieciach kablowych i satelitarnych. Aktualnie zależnie od kraju jest to albo HBO GO, albo po prostu dostępność do produkcji HBO na żądanie w kablówkach. Planuje się, że HBO Max pojawi się u nas w pierwszej połowie 2022 roku. Teraz jednak podchodzę do tej daty dość sceptycznie.

Oferta HBO Max

HBO GO: pełna lista nowości na wrzesień 2021

Plusem tego jest to, że czekając na HBO Max tak naprawdę nie musimy czekać na produkcje, które są tam dostępne. Z mniejszym lub większym opóźnieniem, a często nawet w tym samym terminie, w „naszym” HBO GO pojawiają się premiery, które są na HBO Max właśnie. Dodatkowo… najprawdopodobniej oferta Max będzie droższa o tej, która jest w HBO GO.

Po wejściu na polski rynek takich serwisów, jak chociażby Viaplay, mamy do wyboru naprawdę spory zakres produkcji, które wypełniają się nawzajem. Do tej pory jedynym serwisem, który nie poradził sobie na naszym rynku był Showmax. Czekamy ciągle na Disney+, które także „lada chwila” powinno w Polsce zadebiutować.