Weekend nie może przeminąć bez nowości serialowych, ale i filmowych. Taką rozrywkę zapewni Wam nic innego, jak HBO GO. Tutaj w ostatnich wskoczyły naprawdę ambitne produkcje, zresztą HBO nas już do tego przyzwyczaiło od dawien dawna.

Jeśli więc nie macie planów, albo po prostu chcecie chillować przed ekranem, to zapraszam po porcję nowinek w HBO GO. Tutaj m.in. finał Białego Lotosa, a także kilka nowych odcinków pozostałych, hitowych produkcji.

Nowości HBO GO

Gwiazdorskie życie

Conner4Real (Andy Samberg), były członek boysbandu Style Boyz, aktualnie odnoszący sukcesy artysta solowy, robi wszystko, aby umocnić swoją pozycję w branży muzycznej. Jednak, gdy jego najnowszy album okazuje się klapą, raper nie ma wyjścia i musi ruszyć w ekstrawagancką trasę koncertową, pełną chwytów reklamowych i sztuczek wywołujących skandale. W tej desperackiej próbie ratowania swojego wizerunku, musi dać z siebie wszystko, ponieważ sprzedaż jego płyt wciąż spada, a trasa przynosi odwrotne skutki, przyspieszając tylko koniec kariery Connera. Kiedy część koncertów zostaje ostatecznie odwołana, z pomocą jednak przychodzą mu dawni koledzy z Style Boyz – Owen (Jorma Taccone) i Lawrence (Akiva Schaffer) – z nadzieją, że razem uda im się powrócić na szczyty list przebojów.

Bosy imperator

Nicolas III (Peter Van den Begin), król Belgów, zostaje postrzelony w ucho podczas niefortunnego incydentu w Sarajewie i budzi się w chorwackim sanatorium. Otoczenie króla na próżno usiłuje chronić go przed wiadomością, że niedawna implozja ich królestwa spowodowała upadek Unii Europejskiej. Władca chce natychmiast wrócić do domu, ale zamiast tego zostaje zmuszony przez autorytarnego dyrektora sanatorium do przestrzegania surowego reżimu odpoczynku i rehabilitacji. Pewnego dnia przybywa do niego delegacja z Wiednia, na czele z wybitną dr Ilse von Stroheim (Geraldine Chaplin), architektką nacjonalistycznej Nova Europa, z wiadomością, że zostanie on pierwszym cesarzem Europy. Zirytowany król w końcu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Psy nie noszą spodni

Juha (Pekka Strang) stracił żonę w wypadku. Po latach mężczyzna nadal czuje się odrętwiały i niezdolny do nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Spotkanie dominy Mony (Krista Kosonen) nagle zmienia wszystko. Para prowadzi niebezpieczną grę, która sprowadza ich na dziką i szaloną ścieżkę ku emocjonalnemu oświeceniu.Mrocznie humorystyczna opowieść o stracie, miłości i słodkim bólu istnienia. Produkcja zdobyła m.in. sześć statuetek Jussi oraz nagrodę na MFF w Sitges.

Lucy wśród gwiazd

Lucy Cola (Natalie Portman) to silna kobieta, której największym marzeniem jest zostać astronautką. Zdeterminowana bierze udział w trudnym treningu, aby w końcu dostać szansę lotu w kosmos. Podczas misji jest głęboko poruszona swoim transcendentnym doświadczeniem. Niestety po powrocie do domu Lucy nie może znaleźć dla siebie miejsca. Jej ziemska codzienność nagle wydaje się zbyt duszna. Kobieta powoli zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością i zapominać, co w życiu jest najważniejsze.Zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o amerykańskiej astronautce, którą po powrocie na Ziemię zaczyna przytłaczać codzienność. W jej postać wciela się laureatka Oscara Natalie Portman (Czarny łabędź). Partnerują jej m.in. Jon Hamm, Zazie Beetz oraz Ellen Burstyn.

Śmiech

W niedalekiej i dystopijnej przyszłości prowincją Quebec w Kanadzie wstrząsa wojna domowa. Valérie (Léane Labrèche-Dor) jest jedyną osobą, która przeżyła masową egzekucję. Życie stracił wtedy jej ukochany chłopak. Wiele lat później kobieta jest w bliskim związku ze swoim nowym partnerem, Gabrielem. W Ośrodku Opieki Długoterminowej, gdzie pracuje jako opiekunka, zaprzyjaźnia się z Jeanne (Micheline Lanctôt), oczytaną i zabawną kobietą, która boryka się z poważnym upośledzeniem fizycznym.Obraz łącząc realizm i niepokojącą fantazję, eksploruje wiele tematów – w tym syndrom ocalałego, proces żałoby, siłę miłości i radość życia. Twórcą produkcji jest dobrze rokujący filmowiec Martin Laroche (Tadoussac).

Biały Lotos – finał 1. sezonu

Satyra społeczna z akcją osadzoną w ekskluzywnym kurorcie na Hawajach. Serial podąża za grupą gości hotelowych, którzy w tym samym tygodniu spędzają wakacje w ekskluzywnym kurorcie, relaksując się i wypoczywając wśród rajskich krajobrazów.

Syndrom Baumbachera

Max Baumbacher (Tobias Moretti) był najmłodszym niemieckim gospodarzem talk-show w historii telewizji. Od osiemnastu lat, ten teraz 52-latek, dominuje w niemieckim show-biznesie, ciesząc się prestiżem, sławą i pieniędzmi. Pewnego ranka mężczyzna budzi się, mając niezwykle głęboki, niemal magiczny głos. Wieść o jego nieoczekiwanej zmianie szybko rozchodzi się po całym świecie, co skłania go do ukrycia się w hiszpańskiej willi swojego menedżera. Na miejscu Max spotyka młodziutką i szaloną Fidę (Elit Iscan). Niespodziewanie odwiedza go też syn (Lenz Moretti) z poprzedniego związku.Komediodramat przedstawiający losy gwiazdora telewizji, który musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Produkcja zdobyła nagrodę na Evolution! Mallorca International Film Festival.

Jednym tchem

Film opowiada o pochodzeniu i rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa, począwszy od wybuchu epidemii w Wuhan po kulminację, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Dokument HBO wyreżyserowany przez nominowaną do Emmy Nanfu Wang (Polityka jednego dziecka), która urodziła się w Chinach, a obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, bada równoległe kampanie dezinformacji prowadzone przez przywódców dwóch mocarstw i ich niszczycielski wpływ na obywateli obydwu krajów. Dzięki emocjonalnym relacjom z pierwszej ręki i zaskakującym materiałom z terenu, dokument pokazuje przykłady tuszowania i dezinformacji, jednocześnie podkreślając siłę i niezłomność pracowników służby zdrowia, aktywistów i członków rodzin chorych, którzy ryzykowali wszystko, aby przekazać światu prawdę.