W serwisie pojawiło się sporo nowych seriali i filmów. Jest co oglądać w ten ostatni, wakacyjny weekend. Zebrałem wszystko, co najlepsze w jedno miejsce. Zobaczcie, co nowego w HBO GO.

HBO GO – lista nowości

Pałac idealny

Końcówka XIX wieku. Joseph Ferdinand Cheval (Jacques Gamblin) jest prostym listonoszem, który każdego dnia podróżuje z wioski do wioski. Pewnego dnia spotyka kobietę swojego życia – Philomena (Laetitia Casta), z którą zakłada rodzinę. Ze związku rodzi się upragniona córka Alice (Zelie Rixhon). Mężczyzna kocha dziewczynkę ponad wszystko na świecie. Dla niej też postanawia dokonać niemożliwego – zbudować samodzielnie idealny pałac. Cheval dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu i przez ponad trzy dekady konsekwentnie realizuje swój projekt.Wyreżyserowany przez Nilsa Taverniera (Sprawa kobiet) film historyczny opowiadający o sile determinacji i uporu. W postać głównego bohatera wciela się zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie Jacques Gamblin (Inferno – niedokończone piekło). Partnerują mu Laetitia Casta (Asterix i Obelix kontra Cezar), laureat nagrody Cezara Bernard Le Coq (Wspominać rzeczy piękne), Florence Thomassin (Nie mów nikomu) oraz Natacha Lindinger (Chanel i Strawiński).

Taniec serca – historia baletu Fortepian

W 2015 roku słynny czeski choreograf Jiří Bubeníček wraz bratem bliźniakiem Otto, projektantem, zaadaptowali na deski baletu wielokrotnie nagradzany film Jane Campion Fortepian. Reżyserka Rebecca Tansley (Crossing Rachmaninoff) w swoim drugim filmie dokumentalnym podąża za artystami, kiedy przybywają do Nowej Zelandii i zaczynają przygotowywać swoją oryginalną produkcję na sezon 2018 razem z Royal New Zealand Ballet. Bubeníček musi zmierzyć się z trudnymi decyzjami artystycznymi, gdy wraz z doradcą Maorysów – Mossem Te Ururangi Pattersonem – próbują znaleźć wspólny grunt, wprowadzając do produkcji elementów maoryskiego baletu.

Kiss Kiss Bang Bang

Pechowy złodziejaszek Harry Lockhart (Robert Downey Jr.) po nieudanym napadzie na sklep z zabawkami musi uciekać przed policją i przez przypadek trafia na casting do hollywoodzkiego filmu akcji. Producent proponuje mu zdjęcia próbne w Los Angeles, na co Harry, mając na uwadze swoją nieciekawą sytuację, ochoczo się zgadza. Do roli ma go przygotować dorabiający do pensji zawodowy detektyw, gej Perry van Shrike (Val Kilmer). Akcja nabiera rumieńców, kiedy Lockhart spotyka swoją przyjaciółkę z czasów dzieciństwa, piękną Harmony (Michelle Monaghan). Udając przed nią prawdziwego detektywa, zostaje wciągnięty w sprawę zagadkowego morderstwa, które niewiele będzie miało wspólnego z planem filmowym.Nominowane do pięciu nagród Saturna kino sensacyjne w gwiazdorskiej obsadzie. W role głównych bohaterów wcielają się laureat trzech Złotych Globów Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes), Val Kilmer (Top Gun) oraz Michelle Monaghan (Zanim odejdą wody). Reżyserem brawurowej produkcji jest Shane Black (Bohater ostatniej akcji).

Goldie

Goldie (Slick Woods) jest gwiazdą. Może nie do końca, ale przynajmniej tak widzą to jej młodsze siostry Sherrie (Alanna Renee Tyler-Tompkins) i Supreme (Jazmyn C Dorsey). Dziewczyna wierzy, że reszta świata też wkrótce to zauważy. Chwilowo jednak jej życie dalekie jest od ideału. Dziewczyna musi zrobić wszystko, żeby powstrzymać opiekę społeczną przed rozdzieleniem jej z najbliższymi.Holenderski reżyser Sam de Jong (Książe) prezentuje surowe i efektowne kino o młodzieży, jej ambicjach i walce o lepsze jutro. Jego dzieło pełne jest realizmu, ale też niepoprawnego optymizmu. W główne role wcielają się Slick Woods (serial Love & Hip Hop: Hollywood), George Sample III (Od jednego do drugiego), Danny Hoch (Helikopter w ogniu), Marsha Stephanie Blake (serial Orange Is the New Black) oraz Gbenga Akinnagbe (Metro strachu). Produkcja była pokazywana na MFF w Berlinie.

Annabelle wraca do domu

Ed (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenowie ze wszystkich sił chcą powstrzymać Annabelle przed sianiem dalszego spustoszenia. Umieszczają opętaną lalkę w zamkniętym pokoju i kładą ją w bezpieczny sposób za poświęconym szkłem. Proszą też księdza o błogosławieństwo. Nadchodzi jednak noc, kiedy Annabelle budzi zamknięte w pokoju duchy, które na swój nowy cel obierają dziesięcioletnią córkę Warrenów Judy (McKenna Grace) i jej przyjaciół…Trzecia część niezwykle udanej serii horrorów o złowrogiej lalce o imieniu Annabelle. Pełen tajemnic obraz został wyreżyserowany przez specjalizującego się w kinie grozy Gary’ego Daubermana (To), a odtwórcami głównych ról są nominowana do Oscara Vera Farmiga (W chmurach), dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Patrick Wilson (miniserial HBO Anioły w Ameryce), McKenna Grace (Kapitan Marvel), Madison Iseman (Jumanji: Przygoda w dżungli) oraz Katie Sarife (Królowa balu).

Amerykanin w marynacie

https://www.youtube.com/watch?v=JBC0pTh6GDM

Herschel Greenbaum (Seth Rogen) jest zmagającym się z losem robotnikiem, który wyjechał do Ameryki w 1920 roku w pogoni za marzeniami o lepszym życiu dla swojej ukochanej rodziny. Pewnego dnia, pracując w fabryce, wpada do kadzi z piklami, gdzie przebywa doskonale zakonserwowany przez 100 lat. Kiedy mężczyzna pojawia się na współczesnym Brooklynie, z przerażeniem stwierdza, że nie postarzał się ani o dzień. Herschel szuka swojej rodziny, ale dowiaduje się, że jego jedynym żyjącym krewnym jest jego prawnuk, Ben Greenbaum (również Seth Rogen), programista komputerowy o łagodnym usposobieniu, którego nawet nie próbuje zrozumieć. Wyreżyserowany przez Brandona Trosta (serial Future Man) film, do którego scenariusz napisał Simon Rich (Saturday Night Live). W roli głównje występuje Seth Rogen (Sąsiedzi), a w pozostałych rolach pojawiają się m.in. nominowana do nagrody Emmy Sarah Snook (Śpiąca piękność) oraz Molly Evensen (10% Remaining). Wyprodukowany dla WarnerMax film zadebiutował na platformie HBO MAX.

Sekcja rytmiczna

Stephanie Patrick (Blake Lively) po śmierci najbliższych członków swojej rodziny, którzy zginęli w tragicznej katastrofie lotniczej, podąża niebezpieczną ścieżką samodestrukcji. Wszystko się zmienia, kiedy kobieta odkrywa, że nie był to zwykły wypadek. W poszukiwaniu zemsty i odkupienia wkracza do mrocznego świata tajemnic.Intrygujący thriller ze zjawiskową Blake Lively (Wiek Adaline) w roli głównej. Aktorce partnerują dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law (Utalentowany pan Ripley), laureat Złotego Globu Sterling K. Brown (miniserial American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona), Max Casella (Oldboy. Zemsta jest cierpliwa) oraz Daniel Mays (Angielska robota). Reżyserii obrazu podjęła się zdobywczyni nagrody Emmy za serial Opowieść podręcznej Reeda Morano. Scenariusz powstał na podstawie powieści Marka Burnella pt. „Metamorfozy zemsty”. Zdjęcia do filmu powstały w Dublinie, hiszpańskiej Almeríi i Madrycie.