Serwis HBO GO stale goni giganta, jakim jest Netflix. Nie zmienia to jednak faktu, że HBO GO ma perełki, których Netflix może tylko pozazdrościć. Nie mówię tu tylko o kultowej Grze o tron, ale także Opowieść podręcznej. Choć ten ostatni tytuł pochodzi na licencji zewnętrznej (od Hulu).

W bibliotece HBO GO pojawiło się w ostatnim tygodni kilka pozycji, które na pewno umilą Wam wieczory przed telewizorem. Jest z czego wybierać, a przede wszystkim można nadgonić zaległości sprzed lat. Zobaczcie, co nowego w HBO GO.

Nowości HBO GO

Osamotniona

Końcówka lat sześćdziesiątych XX wieku. Jedenastoletnia Lucia (Marta Castiglia) zmuszona jest zamieszkać z babcią, podczas gdy jej rodzice emigrują do Francji w poszukiwaniu pracy. Dziewczynka nie jest zadowolona z faktu, że musi zostać we Włoszech. Z trudem przychodzi jej dorastanie w małej, tradycyjnej wiosce pod czujnym okiem surowej babci. Kobieta skrywa mroczny, rodzinny sekret, który mógłby złamać serce Luci.Nakręcony na przepięknym sycylijskim wybrzeżu dramat, który eksploruje uniwersalne tematy separacji, emigracji, konfliktów pokoleniowych i represji kobiet. Reżyserem obrazu jest wyróżniony na Buffalo Niagara Film Festival Paolo Licata (krótki metraż The Novel).

Relikt

Kiedy starzejąca się Edna (Robyn Nevin) znika w niewytłumaczalnych okolicznościach, jej córka Kay (Emily Mortimer) i wnuczka Sam (Bella Heathcote) przyjeżdżają do rozpadającego się wiejskiego domu rodzinnego i znajdują wskazówki dotyczące jej narastającej demencji. Po tym, jak Edna niespodziewanie wraca, obawy Kay związane z faktem, że jej matka nie chce lub nie jest w stanie powiedzieć, gdzie była, zderzają się z entuzjazmem Sam. Gdy jednak zachowanie Edny staje się coraz bardziej nieprzewidywalne, obydwie zaczynają wyczuwać, że w domu obecna jest podstępna siła, która próbuje przejąć kontrolę nad starszą kobietą. Scenarzystka i reżyserka Natalie Erika James powraca z nowym spojrzenie na znaną już opowieść o nawiedzonym domu. Produkcja otrzymała dwie nominacje do Gotham Awards.

Siła przyzwyczajenia

Hilla wybiera się na romantyczne wakacje, a Emmi organizuje przyjęcie w domu. Kiedy idą do szkoły z Milją, spotkanie z nieznajomym przynosi nieoczekiwany zwrot akcji. Młoda aktorka Emppu jest pełna sprzecznych emocji, przygotowując się do największej roli w swoim życiu. Aleksi, niedoświadczony prokurator, przygotowuje się do swojej pierwszej sprawy sądowej. Natomiast będąca ofiarą zbrodni Niina od lat czeka, aż jej sprawa zostanie rozpatrzona. Miia urządza imprezę firmową. Jej nastrój radykalnie się zmienia, gdy koleżanka Katja uprzedza ją o zbliżającym się do niej szefie.Obraz przedstawia jeden dzień z życia kilku kobiet i dekonstruuje z pozoru niezauważalną przemoc, której doświadczają zarówno w życiu prywatnym, jak i w społecznym. Dwie nagrody na MFF w Durbanie.

Alice i Lewis

Sześcioletnia Alice ma magiczny klucz, który otwiera drzwi do Krainy Czarów. Tam poznaje uroczego królika o imieniu Lewis i szybko się z nim zaprzyjaźnia.

Czarna wdowa

Carmen (Monic Hendrickx), była królowa narkotyków, finguje swoją śmierć, aby ukryć się w Kanadzie. Wierzy, że dzięki temu jej dzieci będą mogły wieść spokojne życie w rodzinnym Amsterdamie. Stara się nie wychylać, do czasu kiedy pewnego wieczoru bliska jej osoba zostaje zaatakowana. Carmen nie ma innego wyjścia, jak tylko przyjść jej na ratunek. W ramach samoobrony zabija sprawcę i błyskawicznie zostaje aresztowana i odesłana do Holandii. Jej najbliżsi są w szoku. Nie brakuje też osób, które wciąż mają z nią niedokończone sprawy. Kiedy problemy zaczynają narastać, kobieta musi raz na zawsze skończyć swoją przeszłość, aby uratować rodzinę. Holenderski thriller kryminalny, który zdobył dwie nagrody Golden Film. Za jego reżyserię odpowiadał Diederik Van Rooijen (Diabeł: Inkarnacja).

Letnie popołudnie

Laura (Maria Pawłowska) kończy właśnie 25 lat. Z tej okazji zdmuchuje świeczki na urodzinowym torcie wśród najbliższych członków rodziny zgromadzonych na cmentarzu przy grobie jej zmarłego ojca. To taka ich tradycja. Podobnie jak obiad w domu matki (Anna Moskal), w którym dziewczyna niechętnie bierze udział. Relacje między kobietami stały się bardzo napięte, odkąd Laura wprowadziła się do swojej dziewczyny. Matka, mimo starań, nie potrafi zaakceptować tego związku. Sytuacji nie poprawia fakt, że Laura postanowiła rzucić studia, aby spełniać się jako makijażystką. Kiedy dochodzi do kłótni, Laura postanawia wrócić do ukochanej, aby wspólnie z nią świętować swoje urodziny. Wsiadając do taksówki, nie zdaje sobie jednak sprawy, że to jedno letnie popołudnie zmieni całe jej życie…

Filmowiec Andrei Dascalescu i jego dziewczyna Paula dowiadują się, że zostaną rodzicami. Podczas gdy pochodząca z rozbitego domu przyszła matka musi zmierzyć się z brakiem wzorców godnych do naśladowania, przyszły ojciec stara się pogodzić się ze swoim ojcem, który obecnie jest mnichem na Górze Athos. Andrei składa wizytę w klasztorze, aby dowiedzieć się dlaczego jego ojciec zdecydował się opuścić rodzinę, kiedy on miał zaledwie sześć lat. Czy to spotkanie pozwoli mu odkryć, jak zostać dobrym ojcem, którego sam nigdy nie miał? W międzyczasie, w miarę rozwoju ciąży, poszukiwanie odpowiedzi i pojednanie otwierają drogę do czegoś znacznie bardziej znaczącego: narodzin pięknej córeczki.