HBO GO podnosi ceny abonamentu. Czy konkurencja to wykorzysta?

HBO GO podnosi ceny abonamentu. Czy konkurencja to wykorzysta?

Opublikowano 21.10.2019 19:16 -


Wśród platform streamingowych, dostępnych w naszym kraju, dominują dwie: Netflix oraz HBO GO. To one cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników, głównie dzięki szerokiej liście oryginalnych seriali oraz kinowych produkcji filmowych. Różniły się między sobą nie tylko tematyką filmów, ale również pakietami i cenami abonamentów za udostępnienie usługi.

Do tej pory to właśnie HBO GO było przodownikiem pod tym względem, bowiem każde konto kosztowało zaledwie 19,99 zł/ msc. Teraz jednak właściciele platformy zapowiadają, że ceny pójdą nieznacznie w górę. Można się domyślać, że podniesienie kosztów usługi wynika z coraz większej listy produkcji. Oczywiście w ten sam sposób wzrost cen tłumaczy samo HBO, informując, że pojawi się wiele nowości w krótkim czasie. Prawdopodobnie platforma chce konkurować z Netflixem, który praktycznie co tydzień prezentuje nam szeroką listę filmów oraz seriali. Jak na takie zmiany zareagują użytkownicy oraz konkurencja?

Nowa platforma na rynku, a działalność HBO GO

Już niebawem, bo 12 listopada, ma zadebiutować nowa platforma streamingowa – Disney+. Co prawda nie pojawi się ona na rynku polskim od razu w dniu premiery, co nie oznacza jednak, że sytuacja się nie zmieni w niedalekiej przyszłości. Można więc zakładać, że zarówno Netflix, jak i HBO GO napotkają na swojej drodze kolejnego konkurenta, który gwarantuje naprawdę ciekawy abonament. Ostatnio opisywałam Wam, jak będzie wyglądać lista produkcji w dniu premiery – znajduje się na niej kilka naprawdę ciekawych pozycji. Czy podwyżka abonamentu w HBO może sprawić, że wielu użytkowników przeniesie się na inne platformy bądź po prostu zrezygnuje z subskrypcji?

HBO GO przekazuje informacje o podwyżce cen

Aktualnie każdy użytkownik co miesiąc musiał wpłacać 19,99 zł/ msc korzystania. Od 21 listopada opłata ta ma się zwiększyć do 24,99 zł/ msc. Nadal jest to mniej, niż koszt pojedynczego konta na Netflixie, jednak tyle samo, ile może kosztować platforma Disney+ (7$). Wśród nowych produkcji mają pojawić się między innymi Watchmen czy Nieświadomi (zupełnie nowy serial od HBO).

Jeśli więc jesteście użytkownikami HBO GO i jeszcze nie otrzymaliście maila z aktualizacją cen, to na pewno możecie się go spodziewać w najbliższym czasie. Czy nowy koszt abonamentu jest adekwatny do liczby i jakości produkcji? Uważam, że tak! Znajdziemy tam wiele ciekawych polskich i zagranicznych seriali, które niesamowicie wciągają swoją fabułą. Poza tym HBO nadal jest tańsze niż Netflix, co dla wielu użytkowników na pewno będzie argumentem przekonującym do przedłużenia subskrypcji.

Wieści z Rozładowani.pl