Warto zagłębić się w serial Stewardesa, z Kaley Cuoco w tytułowej roli. Oczywiście wskoczyło także sporo pozycji iście świątecznych, co nie zmienia faktu, że na pewno każdy znajdzie swój gatunek.

Nowości HBO GO

Mroczne materie (nowy odcinek)

Widowiskowy serial fantasy z Ruth Wilson, Lin-Manuelem Mirandą i Jamesem McAvoyem. Adaptacja nagradzanej trylogii autorstwa Philipa Pullmana.

Alfie

Alfie (Jude Law) jest prawdziwym kobieciarzem. Mężczyzna wykorzystuje swój urok osobisty i inteligencję do podrywania kobiet, z którymi spędza zazwyczaj jedną noc – zaczynając od bogatej wdowy z apetytem na młodych kochanków (Susan Sarandon), a na młodej, samotnie wychowującej dziecko matce (Marisa Tomei) kończąc. Pewnego dnia jedna błędna decyzja wywraca całe jego życie do góry nogami…Remake popularnego filmu z 1966 roku przedstawiającego perypetie niepoprawnego kobieciarza. Tym razem w jego postać wciela się dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law (Utalentowany pan Ripley). Lekkoduch pewnego dnia musi stawić czoła swoim życiowym decyzjom. Twórcą tej pełnej wdzięku i lekkiej komedii romantycznej jest Charles Shyer (Nie wierzcie bliźniaczkom). W obsadzie – obok Jude’a Law – znaleźli się m.in. wyróżniona Nagrodą Akademii Marisa Tomei (Za drzwiami sypialni), Omar Epps (serial Dr House), Nia Long (Agent XXL) oraz pięciokrotnie nominowana do nagrody Emmy Jane Krakowski (serial Ally McBeal). Piosenka z filmu pt. “Old Habits Die Hard” w wykonaniu Micka Jaggera oraz Davida A. Stewarta została wyróżniona statuetką Złotego Globu.

Mały topór

Wyreżyserowane przez nagrodzonego Oscarem Steve’a McQueena opowieści o przedstawicielach czarnoskórej karaibskiej społeczności mieszkającej w Londynie.

Totalna zmiana

Czterdziestoletnia Giulia (Valentina Lodovini) codziennie zmaga się ze stresującą rutyną życia w dużym mieście. Musi stawiać czoła niekompetentnemu szefowi, spłukanemu partnerowi oraz najlepszej przyjaciółce, która marzy o nierealnej miłości. Będąca na skraju załamania nerwowego kobieta, postanawia zwrócić się o poradę do nietuzinkowego coacha. Po wypiciu jego mikstury, nagle przestaje kontrolować swoje słowa.Kino komediowe przedstawiające perypetie będącej na skraju załamania nerwowego czterdziestolatki. W jej postać z wciela się Valentina Lodovini (Witaj na południu). Reżyserii lekkiej i inteligentnej produkcji podjął się Guido Chiesa (Il partigiano Johnny).

Branża

Serial HBO o świecie wielkiej finansjery z perspektywy ambitnych dwudziestolatków.

Stewardesa

Pełen czarnego humoru serialowy thriller o stewardesie, której całe życie wywraca się do góry nogami za sprawą jednej nocy.

Wąż z Alabamy

Obraz mówi o wydarzeniach z 4 października 1991 roku, kiedy w sennym miasteczku Scottsboro w Alabamie zgłoszono na policję brutalne przestępstwo. Glenn Summerford, pastor zielonoświątkowy, został oskarżony o próbę zamordowania swojej żony grzechotnikiem. Podobne sprawy zdarzają się w Południowych Appalachach od dziesięcioleci. W dokumencie występuje miejscowy historyk i folklorysta, dr Thomas Burton, który spędził życie studiując kulturę, wierzenia i folklor zielonoświątkowych poskramiaczy węży. Dokument portretuje Glenna Summerforda i jego opowieść o opętaniu przez demony. Został wyreżyserowany przez Theo Love’a i wyprodukowany przez Bryana Storkela.

Wielkie uwodzenie

Małe rybackie miasteczko musi pozyskać lekarza, by zapewnić sobie lukratywny kontrakt na otwarcie nowego zakładu petrochemicznego. Kiedy na okres próbny z wielkiego miasta przybywa doktor Paul Lewis (Taylor Kitsch), bezrobotny rybak Murray French (Brendan Gleeson) mobilizuje wszystkie miejscowe siły, by go oczarować i skłonić do pozostania.Ciepła i zabawna komedia Dona McKellara (Ostatnia noc) o młodym lekarzu, który szybko przesiąka spokojną atmosferą małego miasteczka. Odtwórcami głównych ról są m.in. trzykrotnie nominowany do Złotego Globu Brendan Gleeson (Gliniarz) oraz Taylor Kitsch (X-Men Geneza: Wolverine).

Niech gadają

Film opowiada historię znanej autorki (Meryl Streep), która wraz przyjaciółkami (Candice Bergen oraz Dianne Wiest) wyrusza w podróż, aby się zabawić i wyleczyć stare rany. Dołącza do nich siostrzeniec pisarki (Lucas Hedges), który wciąż sprzecza się z kobietami, a także z jej nowa agentka (Gemma Chan), która za wszelką cenę próbuje dowiedzieć czegokolwiek o jej następnej książce. Obraz wyreżyserował nagrodzony Oscarem Steven Soderbergh. W rolach głównych występują: zdobywczyni Oscara Meryl Streep, wyróżniona nominacją do Oscara oraz nagrodą Emmy Candice Bergen, nominowany do nagrody Akademii Lucas Hedges, Gemma Chan (Bajecznie bogaci Azjaci) i zdobywczyni Oscara Dianne Wiest. Za scenariusz odpowiedzialna jest Deborah Eisenberg, a obowiązki producenta pełnił Gregory Jacobs (Pralnia).

Szczygieł

Ekranizacja bestsellerowej powieści Donny Tartt, którą w 2014 roku wyróżniono Nagrodą Pulitzera. Theodore Decker (Ansel Elgort) ma 13 lat, kiedy jego matka ginie w zamachu terrorystycznym w Metropolitan Museum of Art. Tragedia ta zmienia jego życie w pełną smutku i poczucia winy podróż, która pozwala mu w końcu odkryć się na nowo i znaleźć odkupienie. Przez cały ten czas Theodore nie rozstaje się z jedyną pamiątką, która przypominała mu o stracie… obrazem przedstawiającym małego ptaka. Reżyserem John Crowley (BAFTA za Brooklyn), a w głównych rolach występują m.in. Ansel Elgort (Baby Driver), Oakes Fegley (Mój przyjaciel smok), Nicole Kidman (Oscar za Godziny) oraz Jeffrey Wright (miniserial HBO Westworld).