HBO GO nowości na wrzesień - zobacz, co wskoczyło w tym tygodniu do biblioteki

Opublikowano 22.09.2020 14:10 -


HBO GO to przede wszystkim jakość. Nic dziwnego, bo za serwisem streamingowym stoi gigant produkcyjny, który ma olbrzymie doświadczenie. Oczywiście ciężko oczekiwać, że co roku wypuszczane będą takie hity, jak Gra o tron, ale HBO się stara.

W serwisie pojawia się sporo pozycji ambitnych, które niekoniecznie są widowiskowe, ale zasługują na miano najlepszych. Mam tu na myśli zarówno kasowe filmy, jak i seriale na najwyższym poziomie. Zobaczcie, co nowego pojawiło się na HBO GO w ostatnich dniach.

HBO GO wrzesień 2020 nowości

Des

Opowieść o seryjnym mordercy, który przez pięć lat bezkarnie zabijał w swoim mieszkaniu chłopców i młodych mężczyzn.

Tacy właśnie jesteśmy

Ośmioodcinkowa opowieść o dorastaniu dwójki amerykańskich dzieciaków w bazie wojskowej USA we Włoszech. Za kamerą stanął nominowany do Oscara Luca Guadagnino.

Dzień trzeci

Składający się z dwóch części – “Lato” i “Zima” – miniserial HBO, który podąża za dwójką bohaterów granych przez Jude’a Law oraz Naomie Harris.

Naprzód

Janko i Bogdan są nastoletnimi elfimi braćmim, którzy pewnego dnia postanawiają sprawdzić, czy magia wciąż istnieje. Z okazji szesnastych urodzin Janka udaje im się wypowiedzieć zaklęcie, pozwalające przywołać do życia ich nieżyjącego tatę. Rezultat jest jednak tylko połowiczny… a chłopcy mają zaledwie 24 godziny, aby odnaleźć drugą połowę ojca.Przepięknie zrealizowana animowana opowieść o dwóch braciach, którzy postanawiają przywrócić do życia swojego nieżyjącego ojca. Ich podróż jest pełna magicznych zaklęć, tajemniczych map, niemożliwych przeszkód i niewyobrażalnych odkryć. Za reżyserię obrazu odpowiada nominowany do BAFTY Dan Scanlon (Iniemamocni 2), a swoich głosów w polskiej wersji bohaterom użyczyli m.in. Edyta Olszówka, Grzegorz Damięcki oraz Michał Piela.

Detektyw Areta

Madryt, 1975. Gérman Areta (Carlos Santos) rozpoczyna śledztwo w sprawie podejrzanego samobójstwa słynnego krawca. Chociaż instynkt podpowiada mu, że ludzie zabijają tylko z miłości lub dla pieniędzy, wkrótce odkrywa, że motywów może być znacznie więcej. To jednak nie wszystko. Okazuje się też, że niejedna osoba chciała usunąć ofiarę z drogi… Na domiar złego śledztwo szybko staje się dla Arety bardzo osobiste…Czarno-biały prequel kultowego hiszpańskiego filmu El Crack wyreżyserowanego przez zdobywcę nagrody Goya Jose Luisa Garciego (Kołysanka). W postać głównego bohatera kapitalnie wciela się Carlos Santos (Człowiek o tysiącu twarzy), a w pozostałych rolach występują Miguel Ángel Muñoz (What About Love), Pedro Casablanc (Ból i blask), Luisa Gavasa (Mistrzowie) oraz Patricia Vico (Kocham cię, głuptasie).

Czy mi kiedyś wybaczysz?

Lee Israel (Melissa McCarthy) w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych była świetnie zarabiającą pisarką, znaną dzięki biografiom Katharine Hepburn, Tallulah Bankhead, Estée Lauder czy dziennikarki Dorothy Kilgallen. Z czasem jednak jej dobra passa się skończyła. W końcu samotna i zgorzkniała postanawia, za radą przyjaciela Jacka (Richard E. Grant), zmienić swoją sztukę w oszustwo...Melissa McCarthy (Druhny) w rzadkiej dla siebie, bo dramatycznej roli tworzy niezapomnianą postać pisarki, która wchodzi na przestępczą ścieżkę. Za tę kreację aktorka otrzymała nominację do Oscara. Obok niej w głównych rolach występują znany z filmu Logan: Wolverine Richard E. Grant (również nominacja do Nagrody Akademii), Dolly Wells (Dziennik Bridget Jones), wyróżniona nominacją do Złotego Globu Jane Curtin (Gorący towar) oraz Ben Falcone (Jak urodzić i nie zwariować). Reżyserką produkcji, która zdobyła łącznie trzy nominacje do Oscara jest Marielle Heller (Wyznania nastolatki).

Lola

Transpłciowa Lola (Mya Bollaers) kończy osiemnaście lat i ma nadzieję, że w końcu będzie mogła poddać się operacji zmiany płci. Niestety, w tym samym czasie umiera jej matka, która była jej jedynym wsparciem finansowym. Lola postanawia spełnić jej ostatnie życzenie i wybiera się w podróż na belgijskie wybrzeże z niewidzianym od lat ojcem (Benoît Magimel). Pogrążeni w konflikcie ojciec i córka nagle zaczynają zdawać sobie sprawę, że wynik ich podróży może być zupełnie inny niż obydwoje mogli oczekiwać...Kameralny dramat omawiający temat skomplikowanych relacji łączących transpłciową córkę i ojca. Belgijski reżyser Laurent Micheli (Even Lovers Get the Blues) w ciekawy sposób oddaje pełne niuansów emocje głównych bohaterów. W ich role wcielają się Benoît Magimel (Pianistka) oraz debiutantka Mya Bollaers. W filmie występują również Els Deceukelier (Nóż + serce), Sami Outalbali (serial Sex Education) oraz Jérémy Zagba (Nasi patrioci). Produkcja została wyróżniona dwiema Nagrodami Magritte.

opisy: HBO GO Polska

Wieści z Rozładowani.pl