HBO GO - nowości na środę: trochę klasyki, ale i nowe produkcje

Opublikowano 6.05.2020 21:05 Aktualizacja: 6.05.2020 21:06 -


Dzisiaj środa, a więc nietypowo jeśli chodzi o nowości na HBO GO. Nietypowy jednak jest też czas, bo wiele osób właśnie w środku tygodnia nadrabia zaległości filmowo-serialowe. Sam tak mam, chociaż każdy dzień w ostatnich tygodniach wygląda tak samo.

Wracając jednak do samego HBO GO - w ostatnich dniach na platformie pojawiło się sporo pozycji, a ja wybrałem te, moim zdaniem, najciekawsze. Jest trochę klasyki kina, ale są także nowe pozycje.

HBO nowości maj 2020 - czyli co warto obejrzeć

Czy leci z nami pilot?

Były pilot wojskowy Ted Striker (Robert Hays) nie latał od czasu wojny, od kiedy jego błędną decyzję wielu towarzyszy broni przypłaciło życiem. Straumatyzowany mężczyzna ledwo wiąże koniec z końcem i szuka ukojenia w alkoholu. Na domiar złego odeszła od niego dziewczyna – stewardesa Elaine Dickinson (Julie Hagerty). Aby ją odzyskać mężczyzna postanawia kupić bilet na jeden z obsługiwanych przez nią lotów. Pech chce, że cała załoga pokładowa - łącznie z pilotami – ulega zatruciu pokarmowemu. Czy Ted podejmie wyzwanie i zdoła bezpiecznie wylądować?Wielki kasowy hit lat osiemdziesiątych w reżyserii twórców obrazu Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego Jima Abrahamsa, Davida Zuckera oraz Jerry’ego Zuckera. Odtwórcami głównych ról są Robert Hays (Spokojnie, to tylko awaria...), Julie Hagerty (Historia małżeńska), Leslie Nielsen (Naga broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta?), Lloyd Bridges (Hot Shots!) oraz laureat Złotego Globu Peter Graves (Rodzina Addamsów 2). Produkcja została wyróżniona nominacją do Złotego Globu w kategorii „najlepsza komedia lub musical”.

Flashdance

Osiemnastoletnia Alex Owens (Jennifer Beals) jest spawaczką w hucie w Pittsburghu. Nocami dziewczyna dorabia w barze jako tancerka. Jej wielkim marzeniem jest dostanie się do prestiżowej szkoły baletowej. Utalentowana i żywiołowa nastolatka postanawia walczyć o spełnienie marzeń, miłość i niezależność. Z pomocą przychodzi jej wierna przyjaciółka – Hanna Long (Lilia Skala).Wielki przebój filmowy początku lat osiemdziesiątych w reżyserii nominowanego do Oscara Adriana Lyne’a (Fatalne zauroczenie, Niewierna). Produkcja obfituje w perfekcyjnie zrealizowane sceny taneczne. Atutem jest również ścieżka dźwiękowa autorstwa Giorgia Morodera, na której znalazło się wiele muzycznych hitów. Tytułowa piosenka pt. „Flashdance... What a Feeling" w wykonaniu Irene Cary została nagrodzona Oscarem. Film otrzymał też trzy inne nominacje do Nagrody Akademii, w tym za najlepsze zdjęcia i montaż. W rolę głównej bohaterki wciela się żywiołowa Jennifer Beals (W bagnie Los Angeles, serial Słowo na L). Za stworzoną przez siebie kreację aktorka została wyróżniona nominacją do Złotego Globu. Partnerują jej Michael Nouri (Terminal), Lilia Skala (Polne lilie), Sunny Johnson (Noc, kiedy w Georgii zgasły światła) oraz Kyle T. Heffner (Uciekający pociąg).

Nie do pokochania

Joy (Charlene deGuzman), młoda kobieta odczuwająca ciągłą, niezaspokojoną potrzebę intymności fizycznej, po stracie chłopaka, pracy i obudzeniu się nago w środku jakiegoś wieczoru kawalerskiego zdaje sobie sprawę, że ma problem - jest uzależniona od seksu. W poszukiwaniu pomocy zgadza się przeżyć 30 dni bez mężczyzn i fizycznej miłości. W tym czasie dziewczyna spotyka nieprzystosowanego do życia w społeczeństwie muzyka o imieniu Jim (John Hawkes), z którym tworzy zespół garażowy oraz odkrywa piękno platonicznej przyjaźni i muzyki.Niezależny komediodramat opowiadający o kobiecie na życiowym zakręcie. Uzależniona od seksu bohaterka musi znaleźć sposób, aby na nowo ułożyć sobie życie. Wyreżyserowane przez Suzi Yoonessi (Pamiętnik Vanessy) kameralne dzieło krzepi serca i pokazuje, że nawet z najgorszej sytuacji jest zawsze jakieś wyjście. W obsadzie filmu znaleźli się Charlene deGuzman (serial Dwie spłukane dziewczyny), nominowany do Oscara i Złotego Globu John Hawkes (Do szpiku kości), zdobywczyni Nagrody Akademii Melissa Leo (Fighter), Paul James (serial Soundtrack) oraz Ellen Geer (Ty i ja i wszyscy, których znamy).

Natalie Wood: Co pozostaje

Dokument HBO opowiada o życiu i karierze aktorki Natalie Wood z perspektywy jej córki Natashy Gregson Wagner oraz kilku innych osób, które dobrze znały artystkę. Film pokazuje niepublikowane wcześniej prywatne filmy, zdjęcia, pamiętniki i listy, a także kameralne wywiady z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami Wood. Produkcja mówi o jej osobistych i zawodowych triumfach oraz wyzwaniach z jakimi przyszło jej się zmierzyć w całym ciekawym życiu, które zostało przyćmione za sprawą tragicznej śmierci aktorki w wieku 43 lat.

Szkoła melanżu

Amy (Kaitlyn Dever) i Molly (Beanie Feldstein) są dwiema przyjaciółkami, które przez cztery lata ogólniaka pilnie się uczyły, aby zostać prymuskami. Jednak w przeddzień ukończenia szkoły zaczynają żałować, że poświęciły nauce wszystko. Marzą, aby nadrobić stracony czas i pewnej nocy postanawiają imprezować do upadłego.Zwariowana komedia opowiadająca o dwóch ambitnych uczennicach, które pod koniec ogólniaka zaczynają żałować swoich życiowych wyborów. W ich role wcielają się Kaitlyn Dever (Mój piękny syn) oraz Beanie Feldstein (Lady Bird), która za stworzoną przez siebie kreację otrzymała nominację do Złotego Globu. W jednej z głównych ról w filmie pojawia się znana z serialu Przyjaciele Lisa Kudrow. Obraz jest reżyserskim debiutem popularnej aktorki Olivii Wilde (serial Dr House).

Czarne popioły

Selva (Smashleen Gutiérrez) jest trzynastolatką żyjącą w małym miasteczku na Karaibach. Kiedy znika kobieta, którą traktowała jak matkę, nastolatka sama musi zająć się starzejącym się dziadkiem. Mężczyzna nie chce już żyć i Selva zastanawia się, czy pomóc mu osiągnąć jego pragnienie…Intymna i pełna magii opowieść o dojrzewaniu w reżyserii utalentowanej Sofii Quirós Ubedy (produkcja była jej pełnometrażowym debiutem). Wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu w Kairze obraz w mądry i przejmujący sposób mówi o podejmowaniu ważnych decyzji i braniu za nie odpowiedzialności. Jego ogromnym wyróżnikiem są przepiękne zdjęcia. Odtwórcami głównych ról są stawiający swoje pierwsze kroki w aktorstwie: Smashleen Gutiérrez, Humberto Samuels, Hortensia Smith oraz Keha Brown.

Tajemnica anioła

https://www.youtube.com/watch?v=G1BD8EgwmPA

Lizzie (Noomi Rapace) jest rozwódką, która walczy o opiekę nad synem (Finn Little). Pogrążona w depresji kobieta powoli traci kontakt z rzeczywistością. Pewnego dnia jej ścieżki krzyżują się z dziewczynką o imieniu Lola (Annika Whiteley). Kobieta wierzy, że jest ona jej córką, którą straciła siedem lat wcześniej w szpitalnym pożarze. Owładnięta obsesją Lizzie zaprzyjaźnia się z matką Loli – Claire (Yvonne Strahovski) – i wkracza w życie jej rodziny. W końcu Claire zaczyna być podejrzliwa. Konfrontuje się z Lizzie, co ujawnia głęboko ukryte sekrety i szokującą prawdę.Wstrząsająca opowieść, która próbuje odpowiedzieć na pytanie, gdzie leży granica między miłością a szaleństwem. Thriller psychologiczny śledzi losy matki, która nie może pogodzić się ze stratą córki. W jej postać popisowo wciela się wyróżniona nominacją do BAFTY Noomi Rapace (Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet). Obok niej występują znana z serialu Opowieść podręcznej Yvonne Strahovski (nominacja do Złotego Globu), Luke Evans (Piękna i Bestia), Finn Little (Chłopiec z burzy) oraz Annika Whiteley (Sing-geul-ra-i-deo). Reżyserką obrazu jest australijska artystka Kim Farrant (Strangerland).

źródło i opisy: HBO GO

Wieści z Rozładowani.pl