No to jedziemy - nowości HBO GO na luty

No to jedziemy – nowości HBO GO na luty

Opublikowano 3.02.2020 12:59 -


Nie lubię poniedziałków. I już. Zdarza się owszem raz na jakiś czas genialny poniedziałek, ale z reguły jest to rzadkość. Sposobów na radzenie sobie z pierwszym dniem tygodnia (poza pobytem na urlopie) jest tyle, co internautów głoszących swoje rady. Najczęściej wymieniana jest jednak rorrywka przed TV.

Nie chodzi oczywiście o TV znane nam sprzed 1-2 dekad, ale o współczesne TV, które używane jest głównie do serwisów streamingowych. Przed weekendem zaprezentowałem nowości na Netflix (gdzie pominąłem BoJacka – za co zostałem zganiony przez naszego dev’a!), a dzisiaj czas na HBO GO i to, co pojawiło się w bibliotece w ostatnich dniach.

HBO GO – nowości luty 2020

Hotel Mumbaj – film (2018)

Bombaj, wieczór 26 listopada 2008 roku. Islamscy terroryści napadają na tętniący życiem i niezwykle popularny hotel Taj Mahal Palace. Ponad tysiąc gości i pracowników hotelu zostaje uwięzionych w wielopiętrowym labiryncie. Szef kuchni Hemant Oberoi (Anupam Kher) oraz kelner (Dev Patel) decydują się zaryzykować życie, aby pomóc innym. Natomiast David (Armie Hammer) i Zahra (Nazanin Boniadi) zrobią wszystko, by ochronić swoje nowo narodzone dziecko…Oparta na faktach opowieść o napadzie terrorystycznym sprzed dekady, który miał miejsce w ekskluzywnym indyjskim hotelu i wstrząsnął całym światem. Dramat wyreżyserowany przez zdobywcę trzech nagród AACTA Anthony’ego Marasa (Spike Up, The Palace) rekonstruuje ówczesne wydarzenia, pokazując jednocześnie bohaterstwo ofiar. Rewelacyjne role w filmie tworzą nominowany do Oscara i Złotego Globu Dev Patel (Lion. Droga do domu), wyróżniony nominacją do Złotego Globu Armie Hammer (Tamte dni, tamte noce), Nazanin Boniadi (serial Homeland), Anupam Kher (Poradnik pozytywnego myślenia) oraz Jason Isaacs (Helikopter w ogniu). Produkcja zdobyła dziewięć nominacji do nagrody AACTA.

Kraina cudów – film (2019)

June jest urodzoną optymistką, dla której każdy dzień jest nową przygodą. Pewnego dnia dziewczynka o niezwykle rozwiniętej wyobraźni odkrywa ukryte w lesie wesołe miasteczko, które pełne jest niezwykłych atrakcji i mówiących zwierząt. Kiedy jednak niespodziewanie nadchodzą kłopoty, June i grupa jej nowych przyjaciół wyruszają w niezapomnianą podróż, aby uratować park.Pełna przygód i dobrego humoru animacja, którą pokocha cała rodzina. Obraz wyreżyserowany przez debiutanta Dylana Browna zapewnia dużą dawkę pozytywnej energii dla małych i dużych. Swoich głosów bohaterom w polskiej wersji językowej użyczyli m.in. Aleksandra Kowalicka, Michał Piela, Jarosław Boberek oraz Waldemar Barwiński.

Tazzeka – film (2018)

Elias (Mahdi Belemlih) urodził i wychował się w małej marokańskiej wiosce o nazwie Tazzeka, a dzięki babci odkrył sekret smaku tradycyjnej kuchni. Wiele lat później spotkanie z topowym paryskim kucharzem skłania go do opuszczenia ojczyzny i spróbowania swoich szans we Francji. Jego początki nie są łatwe. Jako nielegalny imigrant zmaga się z licznymi problemami. Jednak dzięki przyjaźni z Souleymane’em (Adama Diop) chłopak na nowo odkrywa swoją kucharską pasję.Inspirujący komediodramat pokazujący niestrudzoną pogoń za marzeniami utalentowanego kucharza z Maroka. Przybywający do Paryża chłopak musi zmierzyć się z licznymi przeciwnościami losu, aby w końcu zawalczyć o siebie. Reżyserem obrazu jest Jean-Philippe Gaud (krótki metraż Une journée sur la terre), a w główne role wcielą się Madi Belem (serial Alice Nevers), Ouidad Elma (serial Ostatni posterunek), Adam Diop (Mon pote), Abbes Zahmani (Co dzień zawdzięcza nocy) oraz Olivier Sitruk (Coco Chanel). Produkcja została wyróżniona Nagrodą Publiczności na MFF w Mannheim-Heidelberg.

A może Adolf? – film (2018)

Stephan (Christoph Maria Herbst) i Elisabeth (Caroline Peters) zapraszają rodzinę i przyjaciół na kolację. Zapowiada się sympatyczny wieczór, sytuacja jednak szybko się komplikuje, kiedy jeden z gości – Thomas (Florian David Fitz) – oznajmia, że on i jego partnerka chcą nazwać swojego nienarodzonego syna Adolf. Następuje gorzka konfrontacja. Wszystkie strony zaczynają wypowiadać niewybaczalne rzeczy, spór o imię dziecka powoli zaczyna poważnie wymykać się spod kontroli…Błyskotliwa komedia autorstwa wielokrotnie nagradzanego Sönke Wortmanna (Cud w Brnie). Produkcja mówi o tematach tabu w niemieckim społeczeństwie i skomplikowanych relacjach rodzinnych. W obsadzie obrazu występują: Florian David Fitz (Jezus mnie kocha), Christoph Maria Herbst (On wrócił), Caroline Peters (Bez słowa), Janina Uhse (serial Dobre czasy, złe czasy) oraz Justus von Dohnanyi (Upadek).

Geneza – film (2018)

Guillaume (Théodore Pellerin) jest szesnastolatkiem, który mieszka w szkole z internatem. Jest jednym z popularniejszych osób w klasie. W pewnym momencie chłopak powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, że jest coraz bardziej zafascynowany swoim najlepszym przyjacielem. Jego starsza siostra – Charlotte (Noée Abita) – uzmysławia sobie, że źle ulokowała swoje uczucia, kiedy jej chłopak zaczyna przebąkiwać o chęci zmiany ich relacji na otwarty związek. Natomiast dwunastoletni Félix (Édouard Tremblay-Grenier) zakochuje się w swojej rówieśniczce Beatrice (Émilie Bierre) podczas wakacyjnego obozu.Kanadyjski melodramat o pierwszych porywach serca. Bohaterami filmu Philippe’a Lesage’a (Les démons) jest trójka młodych ludzi przeżywających swoją pierwszą miłość. Każde z nich, targane hormonami, próbuje odnaleźć się w swoich uczuciach i emocjach. Ciekawe role w filmie tworzą Noée Abita (Niezatapialni), Théodore Pellerin (Wymazać siebie), Édouard Tremblay-Grenier (Wygłodniali), Pier-Luc Funk (Vic + Flo zobaczyły niedźwiedzia) oraz Emilie Bierre (Catimini). Produkcja była pokazywana na wielu festiwalach filmowych – w tym Locarno i Sztokholmie.

Wieści z Rozładowani.pl