Na temat najdroższych pakietów, czyli tych z Canal+ nie ma się zbytnio co rozwodzić, bo nikt nie wróży im większej w popularności w Polsce. Chodzi głównie o cenę – za zestaw 21 kanałów i dostęp do biblioteki filmów trzeba zapłacić aż 80 zł za miesiąc. W porównaniu z Netfliksem, którego cena zaczyna się w okolicach 40 zł, nietrudno stwierdzić, że to raczej słaba opcja. Na uznanie zasługuje natomiast fakt, że programy telewizyjne możemy oglądać na żywo dzięki opcji live.

Player.pl pakiety start

Dla mnie jednak najbardziej interesujące w ostatniej zapowiedzi dotyczącej rozwoju player.pl była informacja o połączeniu usługi z HBO. Już od dawna miałem chrapkę na aplikację HBO GO (a raczej – jej bibliotekę filmów i seriali). Problem polegał na tym, że dostęp do niej (oczywiście dodatkowo płatny) można było uzyskać wyłącznie po wykupieniu abonamentu na telewizję.

Czas na komiksy, czyli streaming w stylu Netflixa od DC Comics

Choć w niektórych krajach HBO GO można już kupić oddzielnie, w naszym kraju ten haczyk niestety jeszcze nie zniknął. Ale pojawiła się trochę korzystniejsza opcja, czyli właśnie połączenie HBO i player.pl. Żeby obejrzeć np. “Kompanię Braci” czy “Grę o Tron”  przez Internet trzeba wydać już tylko 45 zł. Za tę kwotę dostajemy pakiet Start Extra (brak reklam, 12 kanałów na żywo, m.in. TVN24, HGTV, TVN Turbo, nSport) oraz właśnie bibliotekę HBO. Dostępne są zarówno polskie produkcje, jak i pełny zestaw zagranicznych filmów i seriali stacji.

Player.pl pakiet HBO

Oczywiście wolałbym mieć możliwość wykupienia abonamentu na HBO GO oddzielnie za kwotę 25 zł miesięcznie, ale pakiet z player.pl też nie jest taki zły. Raz, że oglądanie zamieszczonych tam darmowych materiałów to katorga – reklamy trwają po 3 minuty i nie da się ich wyłączyć ani nawet puścić w tle. Dwa – serwis jest przemyślany i wygodny, więc tym bardziej jestem ciekaw jak wypadnie telewizja na żywo przez Internet. A trzy – 45 zł na miesiąc to póki co najtańsza opcja, żeby mieć w Polsce dostęp do HBO.


Autorem artykułu jest Jakub Wojajczyk.