Piątek to zawsze na DailyWeb przegląd nowości w serwisach VOD. Zazwyczaj skupiam się na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video Polska. Teraz czas właśnie na HBO GO, bo tam się dzieje.

Dzieje się tyle, że do biblioteki HBO GO wskoczyło całkiem sporo nowości, a przede wszystkim kilka atrakcyjnych pozycji. Każdy na pewno znajdzie coś, co będzie wciągające. Weekend przed nami, także zobaczcie co nowego na HBO GO.

Pałac idealny

Końcówka XIX wieku. Joseph Ferdinand Cheval (Jacques Gamblin) jest prostym listonoszem, który każdego dnia podróżuje z wioski do wioski. Pewnego dnia spotyka kobietę swojego życia – Philomena (Laetitia Casta), z którą zakłada rodzinę. Ze związku rodzi się upragniona córka Alice (Zelie Rixhon). Mężczyzna kocha dziewczynkę ponad wszystko na świecie. Dla niej też postanawia dokonać niemożliwego – zbudować samodzielnie idealny pałac. Cheval dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu i przez ponad trzy dekady konsekwentnie realizuje swój projekt.Wyreżyserowany przez Nilsa Taverniera (Sprawa kobiet) film historyczny opowiadający o sile determinacji i uporu. W postać głównego bohatera wciela się zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie Jacques Gamblin (Inferno – niedokończone piekło). Partnerują mu Laetitia Casta (Asterix i Obelix kontra Cezar), laureat nagrody Cezara Bernard Le Coq (Wspominać rzeczy piękne), Florence Thomassin (Nie mów nikomu) oraz Natacha Lindinger (Chanel i Strawiński).

Taniec serca – historia baletu Fortepian

W 2015 roku słynny czeski choreograf Jiří Bubeníček wraz bratem bliźniakiem Otto, projektantem, zaadaptowali na deski baletu wielokrotnie nagradzany film Jane Campion Fortepian. Reżyserka Rebecca Tansley (Crossing Rachmaninoff) w swoim drugim filmie dokumentalnym podąża za artystami, kiedy przybywają do Nowej Zelandii i zaczynają przygotowywać swoją oryginalną produkcję na sezon 2018 razem z Royal New Zealand Ballet. Bubeníček musi zmierzyć się z trudnymi decyzjami artystycznymi, gdy wraz z doradcą Maorysów – Mossem Te Ururangi Pattersonem – próbują znaleźć wspólny grunt, wprowadzając do produkcji elementów maoryskiego baletu.

IDĄC NA POŁUDNIE

Miasteczko Longhorn w Teksasie, 1866 rok. Henry Moon (Jack Nicholson) jest złodziejem koni, który zostaje schwytany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyźnie grozi stryczek. Z pomocą przychodzi mu jednak niejaka Julia Tate (Mary Steenburgen). Kobieta zgadza się go poślubić i zabiera na swoje ranczo. Umowa z szeryfem jest prosta. Moon odcina się od swojej przestępczej przeszłości i zaczyna pracować w położonej na terenie rancza kopalni złota. Początkowo temu niechętny, zaczyna w końcu godzić się z rzeczywistością. Czy jednak byli koledzy z bandy są w stanie tak szybko o nim zapomnieć?Komediowy western, który zapewnia sporą dawkę emocji i dobrego humoru. Scenarzyści zadbali o dowcipne dialogi oraz wciągającą fabułę. Reszty dopełnia doskonała obsada. W głównych rolach wystąpili nominowana za swoją kreację do Złotego Globu ówczesna debiutantka Mary Steenburgen (Melvin i Howard – Oscar, Służące) oraz trzykrotny zdobywca Nagrody Akademii Jack Nicholson (Lot nad kukułczym gniazdem, Lepiej być nie może), który stanął również za kamerą. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wielki aktor ma w swoim reżyserskim dorobku jeszcze dwa inne obrazy: nominowany do Złotej Palmy komediodramat Jedźmy przed siebie oraz kryminał Dwóch Jake’ów.

RODZINA ADDAMSÓW

Gomez i Morticia Addamsowie przenoszą się do mrocznej i opuszczonej rezydencji w New Jersey z nadzieją, że będą tam w spokoju mogli założyć rodzinę. Ponad dekadę później Gomez uczy syna Pugslaya tradycyjnej walki szablą, natomiast Morticia musi zmierzyć się z niewygodnymi pytaniami córki Wednesday dotyczącymi życia poza bramą rezydencji. W końcu rodzina musi skonfrontować się ze światem zewnętrznym, co wywołuje szereg absurdalnych i śmiesznych sytuacji.Uwielbiana przez widzów na całym świecie mroczna rodzina Addamsów powraca w filmie animowanym. Wyreżyserowana przez Conrada Vernona (Madagaskar 3) oraz Grega Tiernana (serial Tomek i przyjaciele) komedia tryska świeżością i soczystym humorem. W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli m.in. Jarosław Boberek, Agnieszka Grochowska oraz Małgorzata Kożuchowska.

BLOODSHOT

Ray Garrison (Vin Diesel) jest żołnierzem, który ginie podczas akcji i zostaje przywrócony do życia przez korporację RST jako super-człowiek zwany Bloodshot. Jego krew pełna jest neotechnologicznych rozwiązań, dzięki czemu mężczyzna jest nie do zatrzymania. Jest silniejszy od każdego, a jego organizm ma niezwykłą zdolność do natychmiastowej regeneracji. Niestety za sprawą decyzji korporacji traci kontrolę nad swoim życiem. Jego wspomnienia i pamięć zostają mu wykasowane, trudno mu więc odróżnić prawdę od fikcji. Ze wszystkich sił jednak stara się zawalczyć o siebie.Widowiskowe kino akcji, które jest adaptacją popularnego komiksu. W postać tytułowego bohatera wciela się wielka gwiazda serii Szybcy i wściekli – Vin Diesel. W pozostałych rolach występują Eiza González (Baby Driver), Sam Heughan (serial Outlander), Toby Kebbell (Książę Persji: Piaski czasu) oraz nominowany do Złotego Globu Guy Pearce (Mildred Pierce). Za reżyserię odpowiadał początkujący filmowiec Dave Wilson (serial Miłość, śmierć i roboty).

MIĘDZY MORZEM A OCEANEM

Isra (Israel Gómez Romero) i Cheito (Francisco José Gómez Romero) są braćmi, którzy poszli różnymi drogami. Pierwszy zostaje skazany na karę więzienia za sprzedaż narkotyków, drugi natomiast zaciągnął się do piechoty morskiej. W końcu spotykają się na wyspie San Fernando, co przywołuje wspomnienia nagłej śmierci ich ojca, gdy byli jeszcze chłopcami.Minęły dwie dekady od premiery filmu Legenda czasu Isakiego Lacuesty, który opowiadał o nastoletnich Isry i Cheíto. Teraz obydwaj wracają po latach w rodzinne strony. Ich poszukiwanie odkupienia, potrzeba uporządkowania życia i znalezienia pojednania nakręcają ich do działania. W głównych rolach w filmie występują Israel Gómez Romero, Francisco José Gómez Romero, Rocío Rendón, Yolanda Carmona, Lorrein Galea. Produkcja zdobyła dwie nominację do nagrody Goya oraz wiele innych prestiżowych wyróżnień.

KORPOLUDKI

Lucy (Demi Moore) jest zapatrzoną w siebie CEO firmy Incredible Edibles, wiodącego amerykańskiego producenta jadalnych sztućców. Kobieta zabiera swój zespół – w tym od dawna nieszczęśliwych asystentów, Freddiego (Karan Soni) i Jess (Jessica Williams) – na wyjazd integracyjny do Nowego Meksyku. Za sprawą trzęsienia ziemi, grupa zostaje uwięziona w jaskini i nawet ich przewodnik Brandon (Ed Helms) nie jest w stanie ich uratować. Ta zupełnie niedopasowana do siebie i niezadowolona grupa ludzi musi spróbować się zjednoczyć, aby przetrwać. Pytanie jednak czy będą w stanie to zrobić?Zabawne i chwilami szokujące kino w reżyserii Patricka Brice’a (serial Pokój 104). W role walczących o życie pracowników korporacji wcielają się dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Demi Moore (Gdyby ściany mogły mówić), gwiazda serii Kac Vegas Ed Helms, Jessica Williams (Szkoła melanżu), Karan Soni (Ghostbusters. Pogromcy duchów) oraz Isiah Whitlock Jr. (Mój przyjaciel smok).

GODNOŚĆ

Młody chilijski prokurator federalny dostaje zadanie postawienia przed sądem przywódcy tajemniczej germańskiej sekty. Serial inspirowany prawdziwą historią.

KRAINA LOVECRAFTA

Serial HBO oparty na powieści Matta Ruffa o tym samym tytule zabiera widza w podróż przez Amerykę lat 50-tych.