Lista nowości w HBO GO – luty 2020

Lista nowości w HBO GO – luty 2020

Opublikowano 12.02.2020 12:20 -


Za oknem zimowy (wiosenny) wtorek, w wielu miejscach deszcz. Co zatem zrobić z popołudniem i wieczorem, kiedy po ciężkim dniu w pracy rozsiądziemy się na kanapie? Cóż mogę doradzić – to, co w każdym tygodniu, czyli dawka nowości od HBO GO. Oczywiście po wcześniejszym spacerze i wizycie na siłowni!

Przed weekendem pisałem o tym, co wskoczyło na platformę Netflix. HBO jednak to zupełnie inna bajka, przynajmniej jeśli chodzi o mnie, to zapewnia mi zupełnie inną tematykę produkcji. Co zatem pojawiło się w HBO GO w ostatnich dniach?

Czułe słówka – 1983

Aurora (Shirley MacLaine) i Emma (Debra Winger) są matką i córką, które mają zupełnie inne poglądy i podejście do rzeczywistości. Ich relacja nie zawsze jest łatwa, ale z biegiem czasu każda z nich znajduje powody, aby cieszyć się życiem.Jeden z najgłośniejszych amerykańskich filmów pierwszej połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Produkcja w reżyserii laureata trzech Nagród Akademii Jamesa L.Brooksa (Jerry Maguire) portretuje życie dwóch niezwykłych kobiet, w role których wcielają się rewelacyjne Shirley MacLaine (Oscar i Złoty Glob za stworzoną przez siebie kreację) oraz Debra Winger (nominacje do Złotego Globu i Oscara). Obraz w bardzo wnikliwy sposób pokazuje relację matki i córki na przestrzeni trzech dekad. W filmie nie brakuje dobrego humoru i wzruszeń. Obok aktorek w jedną z głównych postaci wciela się trzykrotny zdobywca Oscara Jack Nicholson (Lepiej być nie może). Obraz okazał się być kasowym hitem i został wyróżniony pięcioma Nagrodami Akademii i czterema Złotymi Globami.

Dwie godziny od Paryża – 2018

Sidonie (Erika Sainte) jest stewardesą, która samotnie wychowuje piętnastoletnią córkę Lolo (Matilda Marty-Giraut). Nastolatka coraz więcej czasu i energii poświęca na próby dowiedzenia się, kto jest jej ojcem. W końcu Sidonie decyduje się zabrać ją w swoje rodzinne strony, aby zdobyć włos każdego z potencjalnych ojców i zrobić test DNA. Mechanik, zmęczony życiem artysta, były lokalny mistrz futbolu, właściciel klubu nocnego, lubiący kobiety lekarz – pięciu mężczyzn, pięć wspomnień, pięć konfrontacji z przeszłością, pięć nieoczekiwanych spotkań…Inteligentny komediodramat, który jest jednocześnie filmem drogi w reżyserii Virginie Verrier (En famille). Prezentuje perypetie nastolatki, która próbuje dowiedzieć się, kto jest jej ojcem. Jednocześnie pokazuje też matkę dziewczyny i jej próby konfrontacji z przeszłością. W główne role wcielają się Erika Sainte (Marsylski łącznik) oraz Matilda Marty-Giraut (Ciało pedagogiczne). W kameralnym i pełnym skrywanych emocji filmie występują także Fred Testot (Murphy i jego prawo), Thierry Frémont (Sprzymierzeni) oraz Shirley Bousquet (Taxi 2).

Rocketman – 2019

Elton John (Taron Egerton) urodził się w małym angielskim miasteczku jako Reginald Dwight. Chłopak od dziecka wykazywał się ogromnym talentem muzycznym. Film pokazuje drogę artysty od nieśmiałego geniusza pianina do absolutnej międzynarodowej gwiazdy muzyki pop.Historia życia Eltona Johna, jednego z największych brytyjskich artystów estradowych. Film nominowanego do BAFTY Dextera Fletchera (Bohemian Rhapsody) opowiada uniwersalną historię o chłopaku z małego miasteczka, który stał się jedną z największych gwiazd popkultury. W rolę muzyka wciela się Taron Egerton (Kingsman: Tajne służby), który za stworzoną przez siebie kreację został wyróżniony Złotym Globem. W obrazie występują także wyróżniony BAFTĄ Jamie Bell (Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu), laureat Złotego Globu Richard Madden (serial HBO Gra o tron), Bryce Dallas Howard (Jak wam się podoba) oraz Gemma Jones (Dziennik Bridget Jones). Utwór “(I’m Gonna) Love Me Again” w wykonaniu Eltona Johna i Tarona Egertona został nagrodzony statuetką Złotego Globu.

Dzień po moim odejściu – 2019

Yoram (Menashe Noy) jest wdowcem po pięćdziesiątce, który pracuje jako weterynarz w parku safari w Tel Awiwie. Jego zadaniem jest dbanie o zwierzęta, przeprowadzanie operacji i pilnowanie, aby ludzie nie wysiadali z samochodów, gdy napotkają stado nosorożców. Mężczyzna nastoletnią córkę Roni (Zohar Meidan), którą jednak coraz rzadziej widuje. Pewnej nocy pod jej drzwiami pojawia się zespół ratowników medycznych. Użytkownicy forum internetowego powiadomili ich, że Roni postanowiła odebrać sobie życie. Po próbie samobójczej Yoram decyduje się zabrać córkę na wycieczkę, która staje się dla nich pretekstem, aby odkryć życie na nowo.Wyreżyserowany przez Nimroda Eldara (krótki metraż King’s Road) film drogi pokazujący skomplikowaną relację między córką a ojcem. W obsadzie znaleźli się Menashe Noy (Duże złe wilki), Zohar Meidan (serial Ikaron HaHachlafa), Alon Neuman (serial Żar tropików), Sarit Vino-Elad (Cukiernia Anat) oraz Claudia Dulitchi (Zanurzenie). Obraz w interesujący sposób portretuje zmagania z rzeczywistością młodej kobiety i wpływie relacji rodzinnych na jej życie. Produkcja była pokazywana na wielu festiwalach filmowych – w tym Berlinie i Jerozolimie.

Najlepsi wrogowie – 2019

Rok 1971. Ann Atwater (Taraji P. Henson) jest działaczką na rzecz praw obywatelskich, a C.P. Ellis (Sam Rockwell) lokalnym przywódca Ku Klux Klanu. Po wybuchu pożaru w szkole przeznaczonej dla Afroamerykanów, członkowie czarnoskórej społeczności zaczynają walczyć o desegregację systemu edukacji w miasteczku Durham w Północnej Karolinie. Nieoczywista para współprzewodniczy pełnym emocji spotkaniom mieszkańców miasteczka, którzy muszą rozstrzygnąć sprawę.Oparta na faktach historia nieoczywistej relacji, jaka połączyła czarnoskórą działaczkę na rzecz praw obywatelskich z twardogłowym przywódcą Ku Klux Klanu. Zdobywczyni Złotego Globu Taraji P. Henson (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona) oraz laureatowi Nagrody Akademii Samowi Rockwellowi (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri) w kapitalny sposób udaje się stworzyć grane przez siebie postacie. Bez trudu oddają ich głębie, emocje, przekonania i rozterki. W filmie występują również Babou Ceesay (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie), Anne Heche (Amerykańskie ciacho) oraz Wes Bentley (American Beauty). Twórcą obrazu był Robin Bissell, producent Igrzysk śmierci.

Wieści z Rozładowani.pl