Na pewno HBO GO jest stale w lekkim tyle za Netflixem, ale produkcje z HBO są na najwyższym poziomie. Nowości jest także dość pokaźna liczba, zatem będzie co oglądać w ten weekend. Głośnych hitów może i nie ma, ale nie oznacza to, że pozycje są liche.

W HBO GO króluje dalej Gra o tron, mimo, że serial dawno się skończył. To pokazuje jakość ich produkcji. Co jeszcze? Przejrzałem nowości HBO GO i wybrałem te, które pojawiły się w ostatnich dniach na platformie.

HBO GO nowości

Ranczerzy

John Landsburg (Jon Voight) jest emerytowanym szeryfem, który musi stawić czoła biurokracji, kiedy jego żądny zemsty odwieczny wróg, Tap Peterson (James Caan), fałszuje dokumenty i twierdzi, że Landsburg tak naprawdę nie jest właścicielem swojego ukochanego rodzinnego rancza. Były szeryf nie jest jednak typem, który poddaje się bez walki…Wciągające kino z elementami westernu w gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach występują laureat Oscara Jon Voight (Uciekający pociąg), Teri Polo (Poznaj moich rodziców), nominowany do Nagrody Akademii James Caan (Ojciec chrzestny) oraz laureatka Złotego Globu Melanie Griffith (Pracująca dziewczyna).

Ranczerzy: Ślubny podarunek

Podczas gdy John Landsburg (Jon Voight) i jego rodzina przygotowują ranczo do otwarcia nowego pensjonatu, jego najstarsza córka Rebecca (Teri Polo) informuje o swoich ślubnych planach. W tym czasie, nieoczekiwanie po dwudziestu latach, powraca syn Tapa Petersona (James Caan), wielkiego przeciwnika rodziny Landsburgów. Caleb Peterson (Judson Mills) porzucił przed laty Rebeccę i ich nienarodzone dziecko, przez co jego nagły powrót budzi dawne urazy. Kontynuacja filmu o dzielnym byłym szeryfie z laureatem Oscara Jonem Voightem (Uciekający pociąg) w roli głównej.

Baranek Shaun: Przygody na farmie

W produkcji spotkamy figlarne świnki, które jak zwykle napsocą, ruszymy w pogoń za latawcem porwanym przez wiatr oraz będziemy się ekscytować zaciętym meczem tenisa stołowego, który zakończy się niespodziewanie. A jeżeli dzieje się coś zabawnego, możecie być pewni, że Shaun znajduje się w centrum wydarzeń. Dołącz do Shauna i reszty stada w 14 nowych odcinkach. Zwierzaki będą szlifować swoje umiejętności malarskie, pograją w koszykówkę i rozegrają zacięty mecz piłkarski, który zostanie przerwany ze względu na… zagubienie piłki. Ponadto Shaunowi zostanie powierzone odpowiedzialne zadanie – opieka nad Timmym; pod nieobecność mamy sprawy się jednak nieco skomplikują. Farmer także będzie miał przygody! Zaniepokoją go na przykład tajemnicze odgłosy dobiegające ze stogu siana.

Skazani na siebie

Linda (Anne Hathaway) i Paxton (Chiwetel Ejiofor) znaleźli się n rozdrożu. Para właśnie się rozstała, ale spowodowany koronawirusem lockdown w Londynie zmusza ich do pozostania w jednym mieszkaniu. Zajmująca wysokie stanowisko w marketingu Linda jest coraz bardziej rozczarowana światem korporacji. Natomiast pomysłowy, ale mający kryminalną przeszłość Paxton, zostaje wysłany na przymusowy urlop. Ich napędzane poezją i dużymi ilościami wina wysiłki zmierzające do pokojowego współistnienia sprawiają, że na nowo stają się lekkoduchami, którymi kiedyś byli. Ożywczo działa na nich również planowanie napadu i kradzieży drogocennej biżuterii. Inteligentny i zaskakujący film opowiadający o ludziach stawiających na partnerstwo, aby na zawsze zmienić swoje życie.

Lato Bagnoldów

Pięćdziesięciodwuletnia Sue (Monica Dolan) pracuje w bibliotece. Jej piętnastoletni syn Daniel (Earl Cave) zjada się natomiast chipsami i słucha Metalliki. To lato chłopak miał spędzić z ojcem i jego nową żoną na Florydzie. Jednak w ostatniej chwili podróż została odwołana, a Sue i Daniel nagle stanęli przed perspektywą spędzenia we dwójkę sześciu długich tygodni. W podmiejskim domu każde z nich boryka się ze swoimi prywatnymi tragediami i realizuje osobiste pasje.Oparta na wielokrotnie nagradzanej powieści graficznej Joffa Winterhart uniwersalna opowieść o dorastaniu. Obraz stawiającego swoje pierwsze kroki w reżyserii aktora Simona Birda w kapitalny sposób wychwytuje wszelkie napięcia i patos życia rodzinnego.

Stan zagrożenia

Wnikliwy, poruszający i napawający optymizmem zapis wydarzeń, które miały miejsce w szpitalu pod Barceloną w szczycie pandemii COVID-19. Dokument produkcji HBO Europe.

Profesor i szaleniec

Profesor James Murray (Mel Gibson) rozpoczyna w 1857 roku prace nad Oxford English Dictionary, jednocześnie podejmując się wyzwania stworzenia najbardziej wszechstronnego słownika w historii. Mężczyzna korzysta z definicji zebranych od ludzi z całego świata, dzięki czemu słownik może ujrzeć światło dziennie w ciągu zaledwie kilku dekad. Po zebraniu definicji komitet recenzentów odkrywa, że jeden człowiek, weteran wojny secesyjnej dr W. C. Minor (Sean Penn), zgłosił ponad 10 tys. haseł. Kiedy komisja postanawia go uhonorować, na jaw zaczynają wychodzić szokujące fakty… Intrygujący dramat historyczny, na podstawie bestsellera autorstwa Simona Winchestera, odsłaniający kulisy pracy nad pierwszą edycją najsłynniejszego słownika w dziejach.

Halali

Liberalny polityk Gerben Kooistra (Tibor Lukács) zostaje tymczasowo burmistrzem małego miasteczka, aby zyskać czas, który pozwoli mu rozwiązać „prywatny problem”. Wkrótce odkrywa, że pobliska wioska jest kolebką przemytników narkotyków, na czele których stoi zatwardziały przestępca Toontje van Wanrooij (Bart Slegers). To, co początkowo wyglądało na łatwe zadanie, zamienia się w niebezpieczną misję. Co gorsza, w międzyczasie jego syn zakochuje się we wnuczce Toontje i ma zamiar odkryć przed światem mroczny sekret ojca.Wciągający dramat z elementami kina sensacyjnego zrealizowany na potrzeby telewizji. Reżyserii produkcji podjął się Eché Janga (Buladó).


Posłuchaj nas!