Harry Potter: Wizards Unite powtórzy sukces Pokemon GO?
Harry Potter: Wizards Unite powtórzy sukces Pokemon GO?

Opublikowano 1 tydzień temu -


Pokemon GO okazało się ogromnym sukcesem. I to nie tylko w świecie gier mobilnych, ale jako kulturowy fenomen. Teraz w jego ślady może pójść Harry Potter: Wizards Unite. Właśnie ukazał się pierwszy fragment rozgrywki.

Za mobilnego Harry'ego Pottera odpowiedzialni są autorzy Pokemon GO, co już samo w sobie bardzo dobrze wróży. Możemy być bowiem niemalże pewni, że nie będzie to kalka wcześniejszego hitu, ale sprawdzone rozwiązania i nabyte doświadczenie na pewno się przydały.

Na czym będzie polegać zabawa w Wizards Unite? Gra będzie w dużej mierze polegać na rozszerzonej rzeczywistości. Chodząc po mieście, napotkamy różne sytuacje rodem z magicznego świata, w których jedynym rozwiązaniem jest użycie przez gracza odpowiedniego zaklęcia.

I tak: w przypadku gdy zobaczymy, że Harry'ego napadają dementorzy, trzeba będzie w nich wycelować i odtworzyć palcem odpowiedni wzór, aby rzucić zaklęcie Expecto Patronum. Przed atakiem wilkołaka uchroni nas z kolei Protego. Rozgrywka pokazuje też m.in. walki na różdżki czy korzystanie z różnej maści eliksirów.

Premiera gry ma nastąpić jeszcze w 2019 roku.