Harry Potter w rozszerzonej rzeczywistości?! | DailyWeb.pl
Harry Potter w rozszerzonej rzeczywistości?!

Opublikowano 1 rok temu -


Wszyscy doskonale pamiętają szał na Pokemon Go. Mało było takich osób, które nie zainstalowały gry chociaż na chwilę, z czystej ciekawości. Sama miałam kolegę, który wychodził "bić się" z innymi graczami o miejsce (w godzinach pracy!). Minęło trochę czasu, hype się skończył, ale nie oznacza to, że studio Niantic nic nie robi. Wręcz przeciwnie.

Szykuje się duża rzecz! Jaka?

Harry Potter Wizards Unite! Plotka na ten temat pojawiła się już
w zeszłym roku, ale dopiero teraz została oficjalnie potwierdzona. Zapowiedź możecie przeczytać na stronie Niantic: https://nianticlabs.com/blog/wizardsunite/ . Po tym ogłoszeniu wiemy już,   że szykuje się coś naprawdę mocnego! Informacje były podsycane przez naprawdę długi czas. YouTube roi się od spekulacji na temat tego, co znajdzie się w najnowszej grze i czy będzie można na przykład łapać skrzaty (w nawiązaniu do Pokemon Go!). Wszystko to dla posiadaczy...smartfonów.

Co na to Niantic?

Studio potwierdza, że gra będzie zawierała w sobie rozszerzoną rzeczywistość i tak samo jak przy ich pierwszym pomyśle spodziewają się oszałamiającego sukcesu. Faktem jest również, że nad wszystkim czuwa Warner Bros.
Gra będzie miała niezwykle ciekawe mechanizmy, które będą starały się maksymalnie angażować graczy, jak na przykład: nauka zaklęć, walczyć z potworami czy zawiązywać przyjaźnie z innymi graczami i wspólnie walczyć z najgroźniejszymi przeciwnikami.

Kiedy możemy spodziewać się gry?

Na premierę trochę poczekamy. Ma ona mieć miejsce w 2018 roku. Dokładne szczegóły nie są jednak znane.

Śledźcie oficjalną stronę gry a nic Was nie ominie: https://www.harrypotterwizardsunite.com:

Kto się już zapisał i czeka na premierę? Mamy na sali fanów Harrego Pottera?