Harlem Shake vs Gangnam Style - kto wygrał pojedynek według Twittera?

Harlem Shake vs Gangnam Style – kto wygrał pojedynek według Twittera?

Opublikowano 19.03.2013 9:27 -


Przemysł rozrywkowy jak i ludzka kreatywność jest nieokiełznana. Doskonałym przykładem majstersztyku komercyjnego jest utwór Koreańskiego wykonawcy PSY i jego utworu Gangnam Style. O ile ja osobiście poddaje w wątpliwość jakość merytoryczną samego utworu, o tyle moja opinia ma się nijak do globalnych odbiorców. Nic także nie zmieni moje gadanie, jak to bardzo ludzie idą na łatwiznę poświęcając swoją uwagę na takie dzieła. Co by się jednak nie mówiło, ten biznes jest, był i będzie. Sprawdźmy w takim razie jak się sprawują jego dzieci w mediach społecznościowych.

W drugim narożniku stoi Harlem Shake, który należy potraktować bardziej jako inicjatywę internautów niż jako komercyjny produkt. Niemniej równie popularny jak sam Gangnam Style, czy jednak może bardziej? Poniższa infografika świetnie prezentuje poprzez zestawienie ze sobą obu pretendentów do korony. Walka może i nierówna, gdyż w przypadku Harlem Shake, jest to bardziej temat przewodni materiałów wideo niż bardziej pojedynczy utwór jak w przypadku Gangnam Style, niemniej zestawienie i tak wygląda bardzo ciekawie.

W wielkim skrócie wynika z niego, że zdecydowanym wygranym jest Harlem Shake, który pobił  rywala na głowę. Niemniej to właśnie Gangnam Style cieszył się bardziej pozytywnym odbiorem niż sam HS. Sami sprawdźcie:

PS Indonezja mnie zawsze zaskakuje. Mieszkańcy tego kraju zawsze w bardzo czynny sposób biorą udział we wszelkich spontanicznych akcjach internetowych (800k tweetów).

harlem-shake-vs-gangnam-style

 

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację