Jednak z Netflixem można świętować na całego. Zwłaszcza, że w bibliotece platformy znajdziemy całkiem interesujące propozycje na przerażający wieczór. To co? Cukierek, czy psikus?

Najlepsze horrory na Halloween – netflix

Halloween

Zaczynamy od typowego horroru nawiązującego do tematyki. Dzieło z 1978 roku, gdzie mamy okazję oglądać młodziutką Jamie Lee Curtis.

W przeddzień święta duchów, ze szpitala psychiatrycznego ucieka socjopata i morderca – Michael Myers. Jego śladem podąża lekarz psychiatrii dr. Loomis, który zbiega tytułuje „zwierzęciem bez zasad”. Myers podczas ucieczki kieruje się do rodzinnego miasteczka, w którym mieszka nastolatka Laurie (Jamie Lee Curtis). Dziewczyna zaczyna dostrzegać dziwne sytuacje w swoim otoczeniu. Okazuje się, że jest obserwowana przez niezidentyfikowanego mężczyznę w masce. Jej prześladowcą jest nie kto inny, jak Michael.

„Halloween” to klasyk, który każdy miłośnik horrorów powinien znać. Akcja poprowadzona typowo  dla filmu grozy trzyma w napięciu i w przemyślany sposób buduje napięcie.

Przez kolejne lata powstawały następne części „Halloween”, ale zdecydowanie pierwsza jest tą najlepszą.

Psychoza

Alfred Hitchcock jako reżyser… i na tym można by skończyć recenzję. Dzieła mistrza kina grozy to jedyny w swoim rodzaju obrazy, które pozostają w pamięci oglądającego na bardzo, bardzo długo.

Psychoza miała premierę w 1960 roku, jednak do dziś stanowi jeden z najlepszych horrorów wszech czasów. Fabuła przedstawia historię Marion Crane (Janet Leigh), która okradając swojego szefa, ucieka z miasta z gotówką. Kobieta, z nie do końca ustalonym planem działań, zatrzymuje się w The Bates Motel, prowadzonym przez charyzmatycznego Normana Batesa (Anthony Perkins).

Mężczyzna wyraźnie zainteresowany Marion zaprasza ją na kolację, rozpoczynając tym samym ciąg przerażających zdarzeń, które oglądane nawet z pozycji własnego fotela budzą niepokój i strach.

Lśnienie

Kolejne dzieło wielkiego nazwiska światowej kinematografii. Właściwie to dwóch nazwisk, bo Stanley Kubrick reżyserując „Shining”, przełożył na taśmę filmową powieść Stephena Kinga. Lśnienie to obraz doskonały. Wielokrotnie rozkładany na czynniki pierwsze, udowadnia, że kino jest prawdziwą sztuką.

Akcję filmu rozpoczyna się od przedstawienia głównych bohaterów – rodziny Torrance. Jack (Jack Nicholson) – charakterystyczny, budzący niepokój ojciec, Wendy (Shelley Duvall) – nieco stłamszona matka, oraz Danny – synek państwa Torrace. Danny jako jedno z głównych ogniw postępującej fabuły, boryka się z problemami natury psychicznej, starając się uciszyć gnębiące go zjawy, koszmary i natrętne myśli. Rodzina decyduje się objąć opiekę podczas sezonu zimowego nad odciętym od świata hotelem Overlook.

W tej pięknej, acz jak się później okazuje – przerażającej posiadłości, zaczyna się prawdziwy horror…

The Ring

Kilkominutowe film, który zabija. Kaseta z dziwnym nagraniem krąży wśród amerykańskich nastolatków. Kiedy trafia w ręce sceptycznie wcześniej nastawionej reporterki Rachel Keller  (Naomi Watts), rozpoczyna się wciągająca, pełna przerażających sytuacji akcja. Rachel ogląda nagranie, wydając jednocześnie na siebie wyrok śmierci  – za dokładnie siedem dni. W tym momencie zaczyna się walkę o życie Rachel i jej syna. Kobieta próbuje odnaleźć autora i sens śmiercionośnego nagrania.

„The Ring” to jeden z najbardziej kultowych współczesnych filmów grozy. Trzyma w napięciu, serwując co jakiś czas klasyczne jump scare’y.

Idealny na halloweenowy wieczór!

Forma spędzania Halloween pozostaje dowolna, jeśli akurat postanowicie spędzić je na kanapie przed telewizorem – Netflix o Was zadba.


Posłuchaj nas!