Gwint: Żelazna Wola - nowy dodatek od CD Projekt Red

Gwint: Żelazna Wola – nowy dodatek od CD Projekt Red

Opublikowano 17.09.2019 8:13 -


Studio CD Projekt RED nie zaprzestaje prac nad swoimi licznymi produkcjami. Tym razem studio postanowiło przedstawić pierwszy zwiastun dodatku do… gry karcianej! Gwint: Żelazna Wola to rozszerzenie do przygód wiedźmina w wersji kart, która ma zadebiutować już na początku października. Wprowadzi ona do rozgrywki aż 80 nowych kart, których zadaniem będzie urozmaicenie dotychczasowej gry. Jakie dokładnie są plany CDPR względem kultowej gry karcianej?

Nowy zwiastun zadebiutował niedawno, a już nadchodzący dodatek już cieszy się dużym zainteresowaniem. Zapewne to ze względu na sposób prezentacji oraz wejście do gry nowych kart, jakie niemal całkowicie będą w stanie odmienić przebieg wiedźmińskiej gry. Premiera ma się odbyć już niedługo zarówno w wersji na PC, jak i konsole czy iOS. Warto podkreślić, że przyczyną takiej decyzji mógł być zbliżający się debiut karcianki na iPhone’y i iPad’y. Cieszmy się jednak faktem, że już niedługo będzie można wypróbować połączenie wszystkich trzech dotychczasowych aktualizacji.

gwint: żelazna wola

Gwint: Żelazna Wola jako trzecie rozszerzenie gry karcianej

Twórcy Gwinta w tym roku wypuścili już dwie aktualizacje, które cechowały się naprawdę sporymi zmianami. Jako pierwsza w marcu pojawiła się część Krwawa Klątwa, w czerwcu Novigrad, CD Projekt RED nie mógł więc zwolnić tempa i zaprzestać produkcji tak dochodowych projektów. Ostatnia z zaprezentowanych aktualizacji wprowadziła szóstą grywalną frakcję z unikalnymi dowódcami, to dodaje także wiele nowych umiejętności. Jesteście ciekawi, czym tym razem postanowiło zaskoczyć nas studio gier?

Radowid najnowszym bohaterem aktualizacji Gwint: Żelazna Wola

Na oficjalnej stronie CD Projekt RED pojawiła się oficjalna zapowiedź kolejnego dodatku gry karcianej. Główną rolę ma w nim pełnić Radowid. Cytując opis wypuszczonego zwiastuna:

Północ rośnie w siłę, a Radowid powraca, by pokazać swoim wrogom prawdziwą sprawiedliwość — wymierzaną ogniem i mieczem. Możesz stanąć u jego boku lub sprzeciwić się królewskim nakazom, ale cokolwiek wybierzesz, weźmiesz udział w najbardziej zażartych bojach w historii GWINTA. Powróć na pole bitwy pod Brenną, poznaj tajemnice Salamandry lub dołącz do kompanii szlachetnych złoczyńców Gascona — w dodatku GWINT: Żelazna Wola nie zabraknie okazji do bitki.

Do gry ma wrócić nie tylko znana do tej pory postać, ale również mechanika pancerza – nowy typ obrony. Warto także wspomnieć o tym, że jak w każdej pojawiającej się części i tym razem zostaną wprowadzone karty do każdej z istniejących frakcji, a także karty neutralne. Już w tym momencie można składać zamówienia przedpremierowe na paczkę przedsprzedażową. Obejmuje ona: 25 beczek Żelaznej woli Premium, planszę Okręt, animowany rewers oraz skórkę króla Radowida.

Oficjalna premiera nowego dodatku na każde urządzenie będzie miała miejsce 2 października. Jesteście fanami tej serii? Jeśli tak to koniecznie podzielcie się swoimi dotychczasowymi przeżyciami związanymi z karcianą wersją Wiedźmina.

Wieści z Rozładowani.pl