Gwiazda YouTube zbanowana w Fortnite za oszustwa

Gwiazda YouTube zbanowana w Fortnite za oszustwa

Opublikowano 5.11.2019 12:12 -


Fortnite praktycznie od premiery cieszy się olbrzymią popularnością, a wiele znanych osób z całego świata oddaje się urokom gry. Sportowcy ulegają Fortnite, to dlaczego nie Youtuberzy? Epic Games zbanował właśnie popularnego Jarvisa, gwiazdę YouTube.

Jarvis to twórca YouTube, a także członek klanu FaZe. Został zablokowany za publikowanie filmów, w których używał aimbotów (gwarantujących praktycznie bezbłędne strzelanie). Dzięki temu siał spustoszenie w popularnych trybach battle royale.

Oczywiście po całym zamieszaniu, Jarvis opublikował wideo, w którym przeprasza za swoje zachowanie. Tłumaczy, że zrobił coś złego, a także, że myślał jedynie o tym, „jak zabawne i interesujące” będą jego filmy, a nie o konsekwencjach takiego zachowania.

Epic Games nałożyło bana stałego, który jest nieodwołalny. Znaleźli się już krytycy takiej kary, m.in. The Fortnite Guy. Twierdzi on, że kara jest niesprawiedliwa. Jako argument podaje graczy, którzy oszukiwali w turniejach Pro, a nie dostali nawet kary. Oszustw mieli dopuszczać się nawet w Pucharze Świata Fortnite.

Epic Games wydało specjalne oświadczenie. Zaznacza w nim, że taka jest „polityka zerowej tolerancji” w przypadku korzystania z oprogramowania, które pomaga w oszustwach. Firma takim zachowaniem chce nagradzać graczy, którzy są, grają według zasad. Przypadki oszustw mogą ich deprymować i zniechęcać do dalszej zabawy. Wszelkiego rodzaju boty psują e-sport, dlatego producenci nie mają zahamowani i szybko negują tego typu zachowania.

źródło: engadget.com

Wieści z Rozładowani.pl