Długo wyczekiwana gra miała pojawić się na konsole nowej generacji w listopadzie tego roku. GTA V i GTA Online w odświeżonej wersji ma jednak drobne opóźnienie i wypuszczona zostanie w marcu 2022 roku, zatem ponad rok od premiery konsol PS5 i Xbox Series S/X.

Oczywiście GTA V jest aktualnie dostępna na nowych konsolach, ale jest to wersja z poprzedniej generacji, która działa dzięki wstecznej kompatybilności. Nowa odsłona ma być w pełni dostosowana do możliwości sprzętowych konsol z ubiegłego roku, a na pełną nową grę GTA VI jeszcze poczekamy. GTA V ma to czekanie nam umilić.

R E K L A M A

GTA V na konsole PS5 i Xbox Series S/X z opóźnieniem

Fani oczekiwali, że już w dniu premiery nowych konsol GTA V pojawi się w wersji rozbudowanej. Tak jednak nie było przez co Rockstar Games delikatnie mówiąc podpadło graczom.

Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online pojawią się teraz na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w marcu 2022 r., oferując szereg ulepszeń technicznych i graficznych w całym okazałości, w tym ulepszenia wydajności dla wybranych pojazdów w GTA Online i wiele więcej .

-czytamy w materiale prasowym Rockstar Games.

Cieszy, że studio w porę poinformowało szczerze o problemach i opóźnieniach, przez co nie mamy sytuacji, znanej z naszego podwórka, czyli Cyberpunka 2077. Wpadkę CD PROJEKT RED będę jeszcze długo wypominał, bo pomimo tego, że jestem fanem samej gry, początek i ciągłe łatki są nie do przyjęcia.

Chociaż jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem GTA V na konsole najnowszej generacji, gra wymaga kilku dodatkowych miesięcy na dopracowanie. Nie możemy się doczekać udostępnienia szczegółów na temat tych rozszerzonych i ulepszonych wersji, w tym nowej samodzielnej wersji GTA Online, która pojawi się również na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w marcu.

Cóż, pozostaje nam grzecznie czekać na premierę, ale wierzę, że doczekamy się naprawdę wysokiej jakości.