Zacznijmy od początku. Warto wiedzieć, że Microsoft w swojej usłudze Xbox Game Pass od jakiegoś czasu umożliwia zdalne granie w gry z konsoli przy użyciu standardowego pada podłączonego do smartfonów z Androidem. Ale, jak się okazuje, wcale nie musimy ograniczać się do telefonów.

Niejaki Richard Mallard pochwalił się na Instagramie filmikiem, na którym widzimy jak gra w „Doom Eternal” na ekranie zamontowanym w inteligentnej lodówce Samsunga. Co prawda wyświetlacz w tego typu urządzeniach ułożony jest w trybie portretowym, ale jak widać, wcale nie przeszkadza to uruchomić na nich aplikacji xCloud. Partyjka z ulubioną grą do śniadania i porannej kawy? Czemu nie! Teraz nie trzeba się nawet ruszać z kuchni.

https://www.instagram.com/p/CGQoq2HpHKS/

Richard oprócz „Doom Eternal” pokazał także, jak na jego lodówce można grać w „Gears of War”. Na swoim koncie w serwisie Instagram udostępnił też zdjęcie pokazujące aplikację Xbox działającą na wspomnianym sprzęcie AGD.

Usługa xCloud, którą wykorzystał wspomniany Youtuber i streamer to część pakietu Xbox Game Pass. Dzięki niej, gdy wykupimy abonament, możliwe jest granie w gry z konsoli bez potrzeby jej uruchamiania.

Zobacz także: Gry na 2 osoby, w co zagrać razem?

Do zabawy potrzebne jest jedynie urządzenie z Androidem (np. smartfon, tablet, lodówka 😉), połączony z nim przez Bluetooth pad od Xboxa oraz łącze internetowe. Wysokiej jakości grafika generowana jest przez serwery chmurowe Microsoftu, a obraz przez Internet streamowany na ekran wybranego urządzenia.

W gry na Xbox zagramy… bez Xboksa! Posiadacze iPhone’ów niestety pominięci