Biblioteka NES i SNES dostępna w ramach subskrypcji Switch Online już wkrótce powiększy się o kolejne klasyki. Tym razem do listy tytułów dołączą gry z dostępne dotychczas jedynie na konsole Game Boy i Game Boy Color.

Warto podkreślić, że są to wciąż niepotwierdzone informacje. Biorąc jednak pod uwagę, że pochodzą one z kilku niezależnych źródeł, wydają się one całkiem prawdopodobne. Niestety jak na razie nie wiemy o jakich konkretnie tytułach mowa, a także kiedy można spodziewać się włączenia ich do listy Nintendo Switch Online. Jedno jest jednak pewne: szykuje się niezła gratka (nie tylko) dla stęsknionego dzieciństwa pokolenia 30-latków. 

Gry z Game Boy, Nintendo 64 i Gamecube na Nintendo Switch

Ale to nie wszystko! Jeśli wierzyć zapewnieniom serwisu Eurogamer, Game Boy i Game Boy Color nie będą jedynymi klasycznymi platformami, jakie zasilą bibliotekę Nintendo Switch w najbliższym czasie. Nintendo już teraz rozważa bowiem włączenie do abonamentu Online m.in. tytułów z konsol Nintendo 64, Nintendo GameCube oraz Game Boy Advance.

nintendo switch oled model

The Verge, studząc nieco emocje, przypomina, że raczej nie ma co liczyć na szybkie dodanie największych hitów z wymienionych wyżej konsol. Póki co Nintendo dość wolno rozszerza ofertę NES/SNES na Switcha – wystarczy przypomnieć, że takie tytuły jak „Earthbound”, „Chrono Trigger” czy „Super Mario RPG” po niemal po dwóch latach od zapowiedzi wciąż nie zostały udostępnione dla subskrybentów.

Usługa Nintedo Switch Online jest aktualnie dostępna w Polsce w cenie 16 złotych miesięcznie  (80 złotych rocznie) w przypadku członkostwa indywidualnego i 140 złotych w ramach abonamentu rodzinnego. W jej ramach już teraz użytkownicy mają dostęp do ponad 100 różnych tytułów na Nintedo Switch, wśród których znajdują się takie klasyki jak „Super Mario World”, „Super Mario Bros.”, „Donkey Kong” czy „Legend of Zelda”.

Czytaj także:


Posłuchaj nas!