Gry na Androida w abonamencie? Google testuje nową usługę!

Gry na Androida w abonamencie? Google testuje nową usługę!

Opublikowano 1.08.2019 10:34 -


Usługi abonamentowe stają się coraz bardziej popularne. Mamy serwisy wideo, gry, a nawet aplikacje. Google szykuje rewolucyjną usługę Google Stadia, a w międzyczasie testuje również opcję abonamentową dla użytkowników Androida.

Firma chce najwyraźniej zwiększyć swoje dochody, które pochodzą ze Sklepu Play. Testowana jest usługa o nazwie Play Pass. W zamian za stałą, miesięczną opłatę otrzymamy dostęp do określonego pakietu gier i aplikacji na Android.

W skład pakietu mają wchodzić zarówno te najpopularniejsze gry i aplikacje, jak i nowości, które pojawiają się w Sklepie Play. Na razie brak jednak konkretów, ile konkretnie pozycji pojawi się w pakiecie. Niemniej jednak jest to dobra opcja dla wszystkich fanów mobilnej rozgrywki.

Google Play Pass – cena

Według doniesień koszt miesięcznego dostępu to 4,99 dolarów. W zamian otrzymujemy dostęp bez reklam, opłat czy nawet mikropłatności w aplikacjach. Chociaż ta ostatnia kwestia jest dla mnie dość niejasna. Na zrzutach ekranowych możemy zobaczyć, że katalog premium obejmuje gry z kategorii logicznych, muzycznych czy też fitness.

Na zapytanie zagranicznych serwisów internetowych Google odpowiedziało, że faktycznie testuje usługę, jednak na razie nie podaje szczegółów odnośnie do daty premiery. Nie wiadomo także, w jakich krajach będzie ona dostępna.

Wieści z Rozładowani.pl