Grumpy Cat, kocia legenda Internetu nie żyje

Grumpy Cat, kocia legenda Internetu nie żyje

Opublikowano 17.05.2019 14:51 -


Skończyła się pewna era w historii Internetu. Świat dobiegła dziś smutna informacja, że zdechła jego niekwestionowana gwiazda i legenda - królowa memów znana jako Grumpy Cat.

W wieku 7 lat zdechła kotka Grumpy Cat (tak naprawdę wabiła się Tardar Sauce), którą uwielbiały miliony użytkowników Internetu na całym świecie. Smutną wiadomością podzielili się właściciele zwierzęcia.

Grumpy Cat status mema zyskał ok. 2012 roku. Cechą szczególną kota była wyjątkowo naburmuszona mina, stąd właśnie pseudonim "grumpy". Zwierzę szybko stało się ikoną introwertyków i symbolem pesymizmu oraz złego nastroju.

Charakterystyczny wygląd kotki nie był jednak związany z jej negatywnym nastawieniem do życia. Wyjątkowy pyszczek to wynik kociej wersji karłowatości, z którą urodziło się zwierzę. Przyczyną jego śmierci były powikłania po infekcji układu moczowego.

Grumpy Cata, oprócz licznych memów, można było zobaczyć też na zdjęciach z celebrytami (np. Stanem Lee, Conanem O'Brianem, Jennifer Lopez). Kotka dorobiła się także swojej rzeźby w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie oraz zagrała główną rolę w filmie "Grumpy Cat's Worst Christmas Ever".

Wieści z Rozładowani.pl