Grasz profesjonalnie w Fortnite mobilnie? Szykuj kasę na nowy telefon

Opublikowano 2.07.2020 10:04 -


Nie mam na myśli nowego Asusa ROG, Xiaomi Shark czy Nubia Red Magic. Nie odnosi się nawet do grupy telefonów, a jednego - One Plus 8. Choć może telefony tej firmy nie kojarzą się z propozycją stricte dla gamerów, jest to pierwszy telefon, który uruchomi słynną grę Fortnite w 90kl/s. Jest jednak mały haczyk.

Na rynku znajduje się już cała gama urządzeń oferujących częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 90Hz. Jednak co z tego, jeżeli nadal optymalizacja gier stoi w miejscu i osiągane jest płynne 30kl/s. One Plus chwali się, że jako pierwszy wykorzystał możliwości procesora oraz wyświetlacza w najnowszym OnePlus 8 i osiągnie 90Hz 90kl/s podczas rozgrywki. Nieźle prawda?

OnePlus 8 Fortnite

Fortnite

Fortnite jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier wideo na świecie. Dla tych, co nie znają tematu, w skrócie powiem, że jest to kreskówkowa strzelanka z gatunku Battle Royale. Jest to konkurencja dla innych podobnych gier jak PUBG.

Każdy, kto próbował swoich sił w grach online, na poziomie wyższym niż niedzielna rozrywka, wie, że częstotliwość odświeżania, ilość klatek na sekundę oraz ping łącza sieciowego to kluczowe elementy, które dają przewagę. Podczas rozgrywki może zdarzyć się, że milisekundy decydują o tym, kto trafi pierwszy w przeciwnika. Wszystko dlatego, że gracz A zauważył gracza B pierwszy, podczas gdy on nie był jeszcze świadom zagrożenia. To właśnie branża gier wymusiła rozwój wyświetlaczy w urządzeniach mobilnych w kierunku wyższych częstotliwości.

OnePlus 8 Pro 5G

One Plus 8

W OnePlus 8 znajdziemy najmocniejszy na ten moment dostępny układ - Qualcomm Snapdragon 865 wraz z procesorem graficznym Adreno 650. Konkurencja posiada takie same podzespoły, ale to właśnie OnePlus osiagnął to 90kl/s. Osiągnął to poprzez dodatkową optymalizację telefonu w trybie gry. Choć kilkoro z was (prawdziwych gamerów mobilnych), może już zacierać ręce, muszę wyjaśnić, że te 90kl/s zostało osiągnięte na ustawieniach "low". Zapewne na wysokich ustawieniach, również zaobserwujemy większą płynność niż u konkurencji. Sami będziemy musieli zdecydować, co jest dla nas bardziej istotne, płynność czy grafika.

Zatem, jeżeli gra Fortnite jest twoim codziennym pożeraczem czasu podczas dojazdu do pracy, przerwy, czy po prostu czasu wolnego, OnePlus 8 powinien Cię zainteresować.

Wieści z Rozładowani.pl