Grarantanna - pomysł Ministerstwa na siedzenie w domu: sesje RPG i Minecraft

Grarantanna – pomysł Ministerstwa na siedzenie w domu: sesje RPG i Minecraft

Opublikowano 20.03.2020 14:34 -


Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło właśnie projekt “Grarantanna”, który ma pomóc w sposób kreatywny spędzać czas, kiedy przymusowo siedzimy w domach. Szkoda, że tak błyskawicznie nie działają resorty odpowiedzialne za przedsiębiorców, ale to inna kwestia. Wróćmy jednak do tematu “Grarantanny”.

Ministerstwo już na wstępie zaznacza, że przede wszystkim wolny czas warto poświęcić na naukę, dlatego my tez zapraszamy do serwisu www.gov.pl/zdalnelekcje.

Wiadomo jednak, że nadmiar nauki nie jest zdrowy ;) Dlatego też powstał projekt Grarantanna. Sposób na zabicie wolnego czasu – idealny. W ramach projektu przygotowano sesje gier fabularnych, zagadek logicznych, a także streaming, specjalne webinary, mnóstwo turniejów i konkursy.

Ministerstwo zachęca do udziału w konkursach, gdzie do wygrania są ciekawe nagrody.

“Jeśli skończyliście już 10 lat nie powinniście mieć z nimi problemu. To świetny sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Jesteście pewni, że wszystko pamiętacie…?”

Oczywiście w quizach znajdziemy także zagadki na temat historii naszego kraju. Już na starcie projektu jest dostępnych 15 quizów, a zapewne będzie ich przybywać.

Minecraft – serwer od Ministerstwa

Tak, akurat w tej kwestii pochwalę działanie MC chyba pierwszy raz. Resort zapowiada odpalenie serwera, na którym zostanie rozegrany turniej w Minecrafta:

“Zachęcamy młodzież do wspólnego budowania cudu cyfrowego świata. Do Waszej dyspozycji będzie działka, niezbędne materiały budowalne i nieskończony pokład kreatywności. Budować możecie sami lub dzielić zabawę ze znajomymi.

Każdy z graczy jest w trybie kreatywnym i może korzystać z dowolnych materiałów w sposób nieograniczony. Jedyne co Cię ogranicza to wyobraźnia. Spośród waszych prac najlepsze wyróżnimy i nagrodzimy”.

Start serwera planowany jest na niedzielę, 22 marca.

Oprócz wyżej wymienionych pozycji na stronie znajdziemy wiele innych rozrywek. Wśród nich sesje RPG, a tam sporo przedziałów czasowych:

ZGŁOŚ SIĘ NA SESJE W WYBRANYM DNIU
19.03 | 20.03 | 21.03
22.03 | 23.03 | 24.03
25.03 | 26.03 | 27.03

Cały projekt Grarantanna powstał we współpracy z Fundacją TRACH. Chwali się takie inicjatywy, oby było ich więcej, bo jak wiemy sytuacja na pewno się przeciągnie i jeszcze trochę posiedzimy w domach…

Zapraszamy na stronę https://www.grarantanna.pl/

Wieści z Rozładowani.pl