Minecraft został wydany w 2011 roku, ale jeszcze przed oficjalną premierą już pojawiało się wielu chętnych do spróbowania swoich sił w pikselowatym świecie. Niemal nieskończone możliwości dają ogromną radość ponad 170 milionom użytkowników na całym świecie – gra bije się o miano najpopularniejszej w historii. By jeszcze bardziej urozmaicić rozgrywkę, do Minecrafta powstaje wiele modyfikacji, ale chyba niewiele osób spodziewało się, że będą one aż tak zaawansowane jak VM Computers.

EA Sports pokazało okładki gry FIFA 21 – coś poszło nie tak

Minecraftcepcja

Jeden z użytkowników Reddita – DrunkMate – zainstalował mod VM Computers, który – według opisu The Verge – pozwala na ściąganie części komputerowych z satelity krążącego wokół świata Minecrafta, a nawet odpalenie Windowsa 95 i innych systemów operacyjnych z plików ISO znajdujących się na wirtualnym dysku twardym. Gracze szybko podłapali działanie VM Computers i zaczęli eksperymentować z grami. Okazuje się, że DrunkMate zdołał zainstalować Dooma, a potem grać nim swoją postacią (grał w grę w grze).

Użytkownicy budują swoje komputery w wirtualnym świecie, a potem sprawdzają co mogą zdziałać.  Tak naprawdę możliwości moda jeszcze się na tym nie kończą, bo można nawet grać w Minecrafta grając w Minecrafta. Reddit ostrzega jednak, że im bardziej obciążymy wirtualną maszynę w grze, tym mocniejszy musi być nasz osobisty komputer. Niektórzy proponują jednak, żeby zagrać w Minecrafta w Minecrafcie i w tym „mniejszym” uruchomić Dooma (chyba przestaję to łapać).

Twórcy „Ghost of Tsushima” pracowali nad steampunkową skradanką. Gra robi wrażenie!

Przyznam się, że nigdy nie rozumiałem fenomenu gry, która początkowo miała ogromne problemy ze stabilnością, od wielu lat nie zmieniła warunków graficznych i wygląda… prymitywnie. Możliwości Minecrafta zaskakują jednak każdego dnia – wielokrotnie widać co niektórzy gracze potrafią stworzyć (obrazy, modele architektoniczne), więc odpalenie Dooma w wirtualnym świecie nie jest chyba apogeum.

Zobacz także: Gry na 2 osoby, w co zagrać razem?

Nowsze komputery dają coraz większe moce przerobowe, a dzięki temu kolejne modyfikacje będą się pojawiać na rynku. A jeszcze niedawno zachwycaliśmy się ogromnym światem GTA 4 czy Skyrima…