Graficy Twittera już płakali, czy teraz pora na deweloperów? Czyli o nowej funkcji Twittera

Graficy Twittera już płakali, czy teraz pora na deweloperów? Czyli o nowej funkcji Twittera

Opublikowano 6.05.2014 13:06 Aktualizacja: 13.01.2019 14:02 -


Dopiero co grafik płakał jak projektował nowego Twittera, o czym z nutą jadu ostatnio pisałem, a teraz przyszedł czas na deweloperów popularnej platformy mikroblogowej. Czy ta dość osobliwa grupa będzie także płakać? To w zasadzie ciężkie do określenia, gdyż efektów ich prac jeszcze nie widać. Są one aktualnie dostępne w postaci… plotki.

Jak ogłasza szumnie BBC, twórcy Twittera pracują a w zasadzie nawet dalej, testują nową funkcjonalność, która ma pozwolić na wyciszenie użytkownika. Cóż to oznacza w praktyce? To tak jakby mieć ciastko i zjeść ciastko. Rozszyfrowując moją pokrętna logikę generalnie jest duże prawdopodobieństwo, że niebawem będzie można nie dość, że nie widzieć co umieszcza ona na osi czasu, to dodatkowo nie będzie widzieć naszych wpisów. Przywołując porównanie z ciastkiem, to tak jakby mieć śledzącego, ale go nie mieć ;-)

To w praktyce oznacza, że ucieszą się osoby, które nie chcą publikować swoich treści szefowi w pracy, gdy ten korzystając z TT nalega by go zaprosić do znajomych śledzić. Rozwiązanie doskonale sprawdzi się także jako możliwość blokowania użytkowników, którzy mają tendencje do publikowania milionów tweetów przy okazji jakichkolwiek wydarzeń sportowych. Kiedy nowa funkcja się pojawi? Tego nie wiadomo niestety, zapowiada się niemniej mocno użytecznie.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację