Gracze pokochali wkurzającą gęś

Gracze pokochali wkurzającą gęś

Opublikowano 25.09.2019 12:14 -


Świat gier komputerowych nie przestaje zaskakiwać. Mieliśmy w nim już do czynienia z przeróżnymi dziwnymi trendami, ale popularności gry o gęsi siejącej spustoszenie na osiedlu chyba nikt nie mógł się spodziewać.

Myślałem, że jeśli chodzi o gry wideo widziałem już wszystko. Pamiętam jak w podstawówce moi koledzy zagrywali się w “Tibię”, która nawet 10 lat temu wyglądała archaicznie, ale jednak przyciągała tłumy. To samo dzieje się obecnie z “Minecraftem”. Nie wspominając już o kompletnie surrealistycznych produkcjach takich jak “Goat Simulator”, “Symulator kromki chleba” czy “Farming Simulator”. Jednak te tytuły znajdują całe rzesze fanów, choć w dużej mierze jest to zasługa pewnej gamingowej “mody”.

I taka właśnie moda najwyraźniej znów ogarnęła świat gier. Od kilku dni bowiem wszystkie media branżowe piszą o fenomenie kolejnego dziwacznego symulatora – “Untitled Goose Game”. Opiniotwórczy amerykański serwis “The Verge” dodał nawet tę grę do swojego zestawienia najlepszych tytułów całego roku. Coś musi zatem w niej być.

Porównywanie “Untitled Goose Game” do innych gier typu “… Simulator” mija się z celem. Nie jest to bowiem produkcja pastiszowa tak jak, wspomniane wcześniej, wcielanie się w kozę czy kromkę chleba. Tutaj po prostu głównym bohaterem jest gęś, ale zarówno gameplay, jak i oprawa audiowizualna są już całkiem na poważnie. Szczególnie jeśli chodzi o wizualia można nawet powiedzieć, że jest to wręcz gra artystyczna. Grafika przypomina animowane rysunki z książki dla dzieci, a w tle przygrywa, uzależniony od wydarzeń na ekranie, jazzowy fortepian. Takiej oprawy nie powstydziłyby się najlepsze niezależne produkcje.

W grze chodzi o to, aby, sterując tytułową gęsią, poruszać się po osiedlu domków jednorodzinnych i… uprzykrzać życie sąsiadom. Wśród zadań do wykonania znajdziemy m.in. kradzież jedzenia na piknik, zmoczenie ogrodnika czy znęcanie się nad bawiącym się dzieckiem. Brzmi strasznie? Pewnie! Strasznie… wciągająco!

“Untitled Goose Game” ma obecnie ocenę 78/100 (PC) i 81/100 (Switch) na Metacritic i nie wygląda na to, żeby ona spadła. Na YouTube z kolei jest istny zalew filmików z komicznymi sytuacjami, jakie mogą wydarzyć się w grze. Możemy być pewni, że o tym tytule będzie się pamiętać jeszcze długo.

Wieści z Rozładowani.pl