Gra o tron: Ostatnia warta – powstał pełnometrażowy dokument od HBO

Gra o tron: Ostatnia warta – powstał pełnometrażowy dokument od HBO

Opublikowano 29.03.2019 10:26 -


Wszyscy odliczamy dni do premiery finałowego sezonu hitowego serialu Gra o tron. Konkretnych przecieków na razie brak, a co chwilę pojawiają się jakieś materiały od producenta. Teraz HBO zapowiedziało specjalnie przygotowany film dokumentalny.

Z okazji zakończenia serialu brytyjska twórczyni filmowa Jeanie Finlay spędziła rok na planie serialu Gra o tron. Rejestrowała powstawanie najbardziej spektakularnej części tej produkcji. Zebrane materiały pozwoliły stworzyć dokument Gra o tron: Ostatnia warta.

Film dokumentalny Gra o tron: Ostatnia warta (Game of Thrones: The Last Watch) zanurza się głęboko w pełen błota i krwi serialowy świat Gry o tron, aby pokazać pot i łzy, jak również chwile triumfu, które towarzyszyły jego twórcom przy kreowaniu świata Westeros i jego bohaterów. Zdjęcia kręcone były nie tylko w studiach, ale również na polach i parkingach w Irlandii Północnej.

Dokument ten jest bezprecedensową, osobistą kroniką odsłaniającą kulisy powstawania Gry o tron. Twórcy podążają w nim za członkami ekipy i obsadą serialu, którym przyszło zmagać z ekstremalną pogodą, goniącymi ich terminami czy nieustanną ciekawością podekscytowanych fanów, którzy marzyli o poznaniu chociaż rąbka fabuły. Produkcja ta jest nie tylko kroniką pracy na planie, to także zabawna i przejmująca historia, opowiedziana ze swadą i dużą dozą intymności, przedstawiająca słodko-gorzką prawdę o radości, jaką daje tworzenie świata i smutku towarzyszącym konieczności pożegnania się z nim.

Za reżyserię dokumentu Gra o tron: Ostatnia warta odpowiada Jeanie Finlay. Do jej poprzednich filmów dokumentalnych należą: Seahorse, Orion: The Man Who Would Be KingPantomimeThe Great Hip Hop HoaxSound It Out czy Goth Cruise. Gra o tron: Ostatnia warta to jej ósmy film pełnometrażowy. Producentami wykonawczymi tego filmu dokumentalnego są David Benioff. D.B. Weiss, Bernadette Caulfield, wśród pozostały producentów znaleźli są: Jeanie Finlay, Rachel Hooper, Martin Mahon. Film wyprodukowany został dla HBO przez Glimmer Films.

Premiera filmu dokumentalnego Gra o tron: Ostatnia warta odbędzie się 27 maja w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze.

Wieści z Rozładowani.pl