Gra na smartfon, która pochłonęła mnie bez reszty

Opublikowano 3.05.2016 19:55 Aktualizacja: 19.06.2016 9:06 -


Dotychczas nie byłem typowym użytkownikiem komunikacji miejskiej. Nie dlatego, że żyje z DailyWeb i nie ruszam się z domu/biura, a wręcz odwrotnie - prócz samego bloga jest także strefa zawodowa. Dlaczego w takim razie nie korzystałem z usług transportu publicznego? Bo byłem leniwy i miałem kawałek do miejsca pracy, więc podróżowałem zawsze autem. Do czasu, kiedy zmieniłem miejsce zatrudnienia i wtedy rozsądek wygrał z lenistwem, przesiadłem się do autobusów. Sami pewno wiecie, że poranna droga do miejsca pracy to z reguły walka by nie usnąć, lub zwyczajna nuda w porannym tłoku. Jak sobie najlepiej z problemem poradzić? Słuchawki do uszu, a na ekranie smartfona ulubiona gra. No tak, ale jaka?

To był dla mnie obcy świat, gdyż smartfon nigdy do gier specjalnie mi nie służył. Ot fejsbuk, twitter no i oczywiście poczta. Pojawiły się jednak nowe okoliczności i chęć zabicia czasu podczas podróży z i do pracy. Taka była potrzeba, nie wiem jak doszło do jej uzupełnienia, ale w moje ręce trafiła gra Clash of Clans, w której zakochałem się bez reszty. Pełni ona doskonałą rolę uzupełnienia dość bezproduktywnego czasu. Na czym jednak polega jej fenomen? Zacznijmy od świetnej reklamy tego tytułu, który pojawił się na Super Bowl.

Clash Royale to gra fińskiego studia o nazwie Supercell. Odpowiedzialni są oni za taki popularny tytuł jak Clash of Clans. Clash Royale to odrębna rozgrywka, ale bazująca na świecie stworzonym właśnie w CoC. Co to oznacza w praktyce? Wszyscy bohaterzy poprzedniego tytułu znajdują się w CR. Na czym polega rozgrywka? Ot prawdziwy dla mnie fenomen i największa zaleta tego tytułu.

W skrócie rozgrywka, to typowe PvP. Po jednej stronie Twoje dwie wieżyczki obronne, baza a po drugiej analogicznie u Twojego przeciwnika. Rozgrywka polega na umieszczeniu odpowiednich kart, by skutecznie zniszczyć fortyfikacje przeciwnika w określonym czasie. Oczywiście karty zdobywane są podczas wygranych pojedynków. Oczywiście każda z kart może być także rozwijana, by uzyskać lepsze właściwości niż ta przeciwnika.

Przepadłem głównie za rozgrywkę w określonym czasie. I tak standardowa rozgrywka trwa do 2min, więc nie absorbuje zbyt wiele uwagi i nie pochłania czasu. Kombinacji ułożenia talii kart czy przeprowadzenie rozgrywki jest naprawdę nieskończenie wiele, co dodaje grze smaku.

Clash Royale powstał na początku tego roku, więc to stosunkowo świeży tytuł i dostępny jest oczywiście na iOS i także na Androida. Gorąco Wam polecam, świetny zabijacz czasu, a jeśli ktoś dodatkowo lubi nutę strategii i dużą dawkę PvP, to tytuł absolutnie obowiązkowy.

Zapraszam także wszystkich graczy do naszego klanu: DailywebPL

Wieści z Rozładowani.pl