No dobrze, cóż takiego w niej innowacyjnego, przecież istnieje już góra gier przygotowanych w HTML5? Gra przede wszystkim bardzo wciąga. Ja na przyjemność związaną z grą straciłem 30minut z dzisiejszego dnia, ale za to zabiłem głównego bossa ;-) Niemniej to nie był główny argument, czy też element dla którego ta  gra została stworzona. Mozilla pragnęła zaprezentować głównie technologię WebSockets, która umożliwia dwukierunkową komunikację między serwerem a przeglądarką.

graff

Jako, że gra przygotowana została za pomocą HTML5, warto zaznaczyć fakt, że system operacyjny w wypadku nie odgrywa roli. Wystarczy przeglądarka.Czyżby tak wyglądała przyszłość gier? Oczywiście nie wyobrażam sobie Call of Duty czy serię Battlefield w przeglądarce, ale z pewnością specyfikacja HTML5 i masa narzędzi, która powstaje równolegle może nieźle namieszać.

Gdyby ktoś z Was miał ochotę rozwijać grę udostępnioną przez Mozille, do pobrania są jej źródła. Jestem pierwszym ochotnikiem do ewentualnych beta testów ;-) Tymczasem jeśli macie chwile, zobaczcie cóż za cudo.