Gra MMO od Mozilli

Gra MMO od Mozilli

Opublikowano 28.03.2012 8:02 Aktualizacja: 28.03.2012 8:04 - 1


Niestety albo stety, nie jest to gra w której spędzicie (stracicie) masę czasu, gdyż twórcy przygotowali ją głównie by pokazać ogromne możliwości HTML5. Gra nazywa się BrowserQuest, typowe MMORPG, czyli sterujemy średniowiecznym bohaterem, którego głównym zadaniem jest zabijanie wszelkiej maści stworów i zdobywać odznaczenia za konkretne zadania.To nie wszystko. Oczywiście, zdobywamy także dodatkowe przedmioty naszego uzbrojenia, dzięki czemu możemy wszcząć bójkę z nieco silniejszymi stworami.

No dobrze, cóż takiego w niej innowacyjnego, przecież istnieje już góra gier przygotowanych w HTML5? Gra przede wszystkim bardzo wciąga. Ja na przyjemność związaną z grą straciłem 30minut z dzisiejszego dnia, ale za to zabiłem głównego bossa ;-) Niemniej to nie był główny argument, czy też element dla którego ta  gra została stworzona. Mozilla pragnęła zaprezentować głównie technologię WebSockets, która umożliwia dwukierunkową komunikację między serwerem a przeglądarką.

Jako, że gra przygotowana została za pomocą HTML5, warto zaznaczyć fakt, że system operacyjny w wypadku nie odgrywa roli. Wystarczy przeglądarka.Czyżby tak wyglądała przyszłość gier? Oczywiście nie wyobrażam sobie Call of Duty czy serię Battlefield w przeglądarce, ale z pewnością specyfikacja HTML5 i masa narzędzi, która powstaje równolegle może nieźle namieszać.

Gdyby ktoś z Was miał ochotę rozwijać grę udostępnioną przez Mozille, do pobrania są jej źródła. Jestem pierwszym ochotnikiem do ewentualnych beta testów ;-) Tymczasem jeśli macie chwile, zobaczcie cóż za cudo.

Wieści z Rozładowani.pl