Gra, której głównym bohaterem jest..odkurzacz posiadający uczucia!

Gra, której głównym bohaterem jest..odkurzacz posiadający uczucia!

Opublikowano 6.11.2017 22:10 -


Tak, dobrze przeczytaliście tytuł. Studio Robot House mieszczące się w Australii jest autorem gry, która światło dzienne ujrzy pod koniec 2017 roku.

W ostatnim czasie powstaje wiele gier, nic w tym dziwnego. Moją uwagę zwróciła jednak jedna z nich. Ta, której głównym bohaterem jest…odkurzacz, ale nie byle jaki – jest to odkurzacz posiadający uczucia.
Poznajcie…RUMBĘ:

Sztuczna inteligencja to niezwykle popularny temat; zarówno w serialach takich jak Westworld czy Black Mirror; filmach takich jak Ex Machina, ale i w grach jak ta o której zaraz dowiecie się więcej.

Jaka jest fabuła gry i co w niej niezwykłego?

Zobaczmy trailer:

Gra wykonana jest w rzucie izometrycznym point & click. Wcielamy się tam w inteligentnego robota o imieniu Rumu, którego celem jest doprowadzenie domu do idealnego porządku w domu Davida i Cecily. Jego jedynymi towarzyszami są inteligentny dom Sabrina oraz kot Ada.

Problem pojawia się, kiedy działanie RUMU zaburzają sprzęty oraz sytuacje, które sprawiają, że odkurzacz musi odwiedzać przestrzenie
w domu o których istnieniu czasami nie miał pojęcia – ukryte tunele, zapomniane pokoje i tym podobne. Odkrywając je mierzyć się musi
z dylematami natury..moralnej. Gra wkracza więc na zupełnie nową płaszczyznę sprawiając, że jest to coś więcej niż jedynie wirtualne sprzątanie. To gra, w której każda osoba mierzy się, tak naprawdę, sama ze sobą podejmując różnego rodzaju decyzje sprawdzając dokąd zaprowadzi ją jej własna moralność.

Jest to zdecydowanie gra, na którą zdecydowanie warto czekać, chociażby po to, by zmierzyć się ze sobą i sprawdzić, jaką decyzję podjęlibyśmy w konkretnej sytuacji bez ryzyka ponoszenia jakichkolwiek realnych konsekwencji. Gra dostępna będzie dla systemu Windows pod koniec 2017 roku. Ciekawy zabieg czy już przesada? Co myślicie?

 RUMU

Wieści z Rozładowani.pl