Sharp to marka założona w 1912 w Japonii przez Tokuji Hayakawę. Początkowo był to warsztat metalowy, produkujący klamry zatrzaskowe do pasków. Trzy lata później Hayakawa wynajduje pierwszy ołówek mechaniczny, nazwany „Ever-Sharp” skąd bierze się nazwa przedsiębiorstwa. Sharp przez lata produkował szerokie spektrum elektroniki, od kuchenek mikrofalowych przez telefaksy, palmtopy, po panele słoneczne i półprzewodniki krzemowe.

Testowany przeze mnie PS-919 nazywany jest przez Sharpa „Party Speaker Systemem” i właśnie do imprez wydaje się on stworzony. Nie mówię tu bynajmniej o jego wyglądzie i podświetleniu, przywodzącym na myśl szalone lata 90, a o ogólnej specyfikacji.

Sharp PS-919 – OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Lubię ładnie zapakowane sprzęty. Im więcej bajeranckich kartonów, matowej folii czy lakieru wybiórczego tym lepiej. Tutaj tego nie uświadczymy. Sharp PS-919 zapakowany jest w biały karton, oznaczony logo producenta oraz zdjęciem bądź renderem głośnika. Poza tym logo wspieranych technologii i trochę specyfikacji. Klasyczne pudełko marki technologicznej, niesilącej się na zainteresowanie projektantów, a celującej raczej w klientów elektromarketów.

sharp ps-919 zawartość opakowania

W opakowaniu poza dobrze zabezpieczonym głośnikiem Sharp PS-919, znajdziemy skróconą instrukcję, instrukcję właściwą, kartę gwarancyjną oraz zasilacz z dwiema końcówkami, do sieci europejskiej oraz brytyjskiej. Wprawdzie jest to wszystko, czego potrzebujemy do korzystania z głośnika, to miło by było, gdyby producent dołożył do zestawu choćby kabel AUX, gdyż Sharp PS-919 pozwala na podpięcie zewnętrznego urządzenia dzięki temu portowi, a nie każdy posiada pół piwnicy kabli jak ja.

Sharp PS-919: WYKONANIE

Głośnik Sharp PS-919 wykonany jest naprawdę dobrze. Z przodu mamy solidną metalową maskownicę z dość sporymi otworami. Reszta głośnika wykonana jest z matowego, twardego plastiku. Nie zapomniano jednak o takich miłych szczegółach, jak gumowane przyciski, wyłożenie niematowym plastikiem rączki do przenoszenia czy gumowe nóżki i… gwint do statywu!

Sharp PS-919 to głośnik wykonany całkiem dobrze

PIERWSZE WRAŻENIA

Pierwsze wrażenia z testowania Sharpa PS-919 są całkiem pozytywne. Nie można się przyczepić do wykonania sprzętu, baterii czy ceny. Jaki jest zasięg, jak Sharp PS-919 sprawdza się na zewnątrz i wewnątrz oraz jaki jest realny czas pracy na baterii? Tego dowiesz się wkrótce w pełnej recenzji, która pojawi się na łamach DailyWeb.

Pełna recenzja Sharp PS-919 już jest na DailyWeb!


Posłuchaj nas!