Zazwyczaj jestem pierwszy do wychwalania produkcji Netflixa. Tak też było po obejrzeniu serialu Rojst 97, który dla mnie jest numerem jeden polskich seriali ostatnich lat. Zupełnie inny odbiór mam natomiast produkcji Sexify, która miała być… hitem.

Pierwszy sezon serialu Sexify obejrzałem tuż po jego premierze. Nie było to łatwe, bo męczyłem się dość mocno. W sumie nie chodzi o to, że produkcja dedykowana jest młodszemu pokoleniu, bo przecież podobny serial, czyli Sex Education trafił do mnie idealnie (może dzięki Gillian Anderson?).

W przypadku polskiego „odpowiednika” ciężko doszukać się wyrafinowanych żartów, a cała fabuła jest dość specyficzna. Teraz okazuje się, że Netflix dalej brnie umazany po kolana suchymi żartami Sexify i przygotowuje drugi sezon produkcji.

Sexify – drugi sezon od Netflix

Serial trafił na listę Top 10 w 83 krajach i zajął pierwsze miejsce w dwudziestu z nich, między innymi we Włoszech, Indiach, Egipcie i Dominikanie. W nowym sezonie poznamy dalsze losy głównych bohaterek, które mimo przegranej w konkursie, nie mają zamiaru się poddawać i kontynuują pracę nad apką. Mają wszystko, czego potrzebują do jej stworzenia – świetny pomysł Natalii, pasję Pauliny i pieniądze Moniki. A przynajmniej tak im się wydaje…

Twórcami drugiego sezonu będą ponownie Kalina Alabrudzińska, Piotr Domalewski, a producentami kreatywnymi Agata Gerc i Jan Kwieciński z AKSON STUDIO.

Drugi sezon Sexify będzie na pewno zaskakujący. Wiedząc to, nie możemy się już doczekać momentu, w którym bohaterki zabiorą widzów w kolejny etap swojej ekscytującej podróży.

– mówi Agata Gerc, producentka serialu.

Pokochaliśmy bohaterki Sexify oraz ich przygody i w trakcie tworzenia serialu marzyło się nam, aby pokochali je również widzowie. Sezon drugi jest dowodem na to, że tak się stało i strasznie jestem z tego powodu szczęśliwy.

– dodaje Jan Kwieciński, producent serialu.

Twórcy Sexify Kalina Alabrudzińska i Piotr Domalewski z dużą dozą humoru uchwycili ważne dla młodych ludzi problemy, a widzowie na całym świecie docenili z jaką otwartością serial mówi o seksualności, odkrywaniu swoich potrzeb i zdobywaniu pewności siebie. Razem z zespołem AKSON STUDIO oraz utalentowanymi twórcami udało się nam stworzyć dzieło uniwersalne, które trafiło do serc widzów na całym świecie — powiedziała Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflix.