GoPro Hero 9 - o wiele większa bateria i nagrywanie 5K - nowe informacje

GoPro Hero 9 – o wiele większa bateria i nagrywanie 5K – nowe informacje

Opublikowano 8.09.2020 15:13 -


GoPro zaczyna rewolucjonizować swój sprzęt. Najpierw dowiedzieliśmy się o tym, że najpewniej doczekamy się kolorowego wyświetlacza w przedniej części, a teraz okazuje się, że nowy model GoPro Hero 9 otrzyma znacznie mocniejszą baterię, ale przede wszystkim nagrywanie w jakości 5K przy 30 fps.

Nowa kamerka ma być wyposażona w matrycę 20 MP, która nagra nam filmy w jakości 5K. To nowość w tej grupie sprzętowej, aczkolwiek najwięksi fani marki po cichu liczyli nawet na 8K.

GoPro Hero 9 – wstępna specyfikacja

To, co jeszcze wiemy o nowym flagowcu od GoPro to możliwość nagrywania w zwolnionym tempie (nawet 240 fps). Wodoodporność to oczywiście podstawa w GoPro, a ten model zapewni zanurzenie do 10 metrów. Oprócz tego urządzeniem można będzie sterować głosowo.

Supermocna bateria?

Najnowsze doniesienia sugerują, że GoPro Hero 9 będzie zasilany baterią 1720 mAh, co daje zwiększenie o ponad 40% w stosunku do modelu poprzedniego. Nie oznacza to oczywiście o wiele dłuższej pracy, bo pamiętajmy o matrycy 20 MP, która będzie dość “energożerna”.

GOPRO HERO 9 Z KOLOROWYM EKRANEM?

winfuture.de
winfuture.de

O sprawie poinformował serwis WinFuture. Sugeruje on, że rendery do których dotarli są wiarygodne i pokazują to, jak wyglądać będzie GoPro Hero 9. Widzimy na nim przedni ekran z kolorową nakładką. W tej chwili w GoPro 8 mamy tylko ekran czarno biały, który pokazuje parametry i ustawienia. Pojawienie się kolorów mogłoby faktycznie poszerzyć grono odbiorców, tylko czy jakościowo kamerka odpowiadałaby vlogerom? Tego na razie nie wiemy, ale WinFuture donosi także, że inną nowością ma być możliwość obsługi wideo w jakości 5K. Brak jest jakichkolwiek szczegółów, ale dla mnie to byłaby większa nowinka niż wspomniany kolorowy ekran.

źródło: pocket-lint.com

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację