To może być dobry sposób na zarobienie kasy.

Jeśli lubicie szukać błędów, problemów czy nawet luk w zabezpieczeniach to na pewno taka strona Wam się spodoba. Google co prawda miało już podobne narzędzia, jednak każdej usłudze było dedykowane osobne. Teraz uruchomiono zbiorczą stronę, gdzie bez problemu możemy zgłaszać znalezione problemy w takich serwisach, jak Google Play, w Androidzie, w przeglądarce Chrome, czy po prostu – w samym Google.

Strona znajduje się pod adresem bughunters.google.com i sama nazwa nie jest przypadkowa. Pogromcy duchów coś o tym wiedzą. W łatwy sposób możemy tam zgłosić problem, przeglądać status zgłoszenia, dodawać uwagi i komentarze, a na sam koniec – odebrać nagrodę, jeśli problem istniał faktycznie.

R E K L A M A

Google odpala zbiorcze narzędzie do zgłaszania błędów

Jak chwali się Google, przez ostatnią dekadę firma przyznała badaczom prawie 30 milionów dolarów. Były to oczywiście swego rodzaju nagrody za pomoc w znalezieniu luk i błędów.

Po około 2 latach wylewania wirtualnej krwi, potu i łez0 łowca błędów potrzebował tylko kilka godzin, aby odkryć nasze prywatne interfejsy API. Tak czy inaczej, właśnie dlatego was kochamy. Rozejrzyj się po stronie i daj nam znać, co myślisz na @GoogleVRP

-czytamy na stronie projektu.

Sama strona do zgłaszania błędów to nie wszystko. Google postanowiło szkolić osoby do wyszukiwania i badania narzędzi Google, aby odkryć niedociągnięcia. W ten sposób powstał Bug Hunters University, który ma pomóc wyszkolić prawdziwych „łowców błędów”. Oczywiście wirtualny uniwersytet jest dostępny za darmo.

Zachęcam do odwiedzenia narzędzia i spróbowania swoich sił w wyszukiwaniu problemów w Google. Tych na pewno jest sporo, o czym co jakiś czas się przekonujemy. Być może będzie to okazja do zarobienia paru groszy, tak jako bonus ;-)