Google zaprzestało sprzedaży w swoim oficjalnym sklepie smartfonów Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Na blogu firmy znaleziono jednak informację o możliwej dacie rozpoczęcia sprzedaży Pixela 5 oraz Pixela 4A 5G. Pojawiły się także informacje o możliwości wypuszczenia składanego smartfona. 

W końcu! Oto jest Google Pixel 4A

Google zakończyło sprzedaż Pixela 4 i Pixela 4 XL

Nagle, bez żadnego uprzedzenia, Google zakończyło sprzedaż smartfonów Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. Portal The Verge uzyskał stosowne potwierdzenie od rzecznika Google. Wskazuje on jednocześnie, że klienci, którzy chcą kupić zaprezentowane w ubiegłym roku Pixele, muszą ich szukać w innych sklepach. Zaprzestanie sprzedaży, nie powoduje wycofania smartfonów z planów dostarczania na nie aktualizacji. Rzecznik Google powiedział The Verge, że aktualizacje będą dostępne przez co najmniej 3 lata, liczone od momentu udostępnienia smartfonów w oficjalnym sklepie firmy na terenie Stanów Zjednoczonych. Czy to oznacza, że firma przygotowuje rynek do prezentacji Pixela 5? Czy to trochę nie za wcześnie?

Smartfon Google Pixel 4A 5G

Poznaliśmy datę przedsprzedaży Pixela 5?

W zakresie Pixela 5 ciekawą informację przekazuje serwis 9to5Google. Okazuje się bowiem, że jeden z czytelników francuskiego bloga Google dostrzegł w materiałach dotyczących Pixela 4A wzmiankę o planowanej dacie przedsprzedaży Pixela 5 oraz Pixela 4A 5G. Google wskazywało tam 8 października tego roku. Jednak przedmiotowa informacja została już z bloga usunięta. 

Google planuje wydanIe składanego smartfona

Również 9to5Google donosi o wycieku wewnętrznej dokumentacji Google. Można w niej znaleźć informacje na temat planów firmy przygotowanych na przyszły rok. Znajdują się w nich zapisy mówiące o kolejnych wersjach Androida przeznaczonych dla urządzeń od Google. Wśród nich widnieją modele nazwane jako “raven” i „oriole”, sugerujące Pixela 6. Jednak znaleziono także odwołanie do modelu “passport”, wskazujące na składany model smartfona. Urządzenia mają się ukazać w czwartym kwartale 2021 r. 

Źródło: 9to5Google / 9to5Google / The Verge