Google zabija swój skracacz linków goo.gl

Google zabija swój skracacz linków goo.gl

Opublikowano 3.04.2018 19:56 -


Skracacze linków jeszcze nie tak dawno wiodły duży prym. Zastosowań było naprawdę wiele, o ograniczenia ilości znaków umieszczonym linkiem na Twitterze, do tworzenia sprawnych adresów dla tych nieco bardziej złożonych. Google ma także swój odpowiednik goo.gl, który właśnie postanowił wyłączyć.

Jeszcze za czasów lubik.info, uległem trendowi i sam kupiłem domenę, do skracania linków (lbk.li). Gdy serwis przepoczwarzył się w DailyWeb, postanowiłem kupić odpowiednią skróconą domenę: dwb.es. Przez długi czas wszystkie linki wychodzące, które umieszczałem pojawiały się właśnie w tej odsłonie. Do czasu, kiedy nagle przestały one mieć sens, a przynajmniej zastosowanie pod Twittera, kiedy ten ogłosił linki nie będą liczone do długości Tweetów.

Google posiada także swój odpowiednik, udostępniony dla szerszej społeczności: goo.gl. Teraz jak oficjalnie zapowiada gigant, serwis zostanie wyłączony. Jeśli macie jakiekolwiek usługi zintegrowane z tym konkretnym skracaczem linków, to czas rozejrzeć się za alternatywą.

Jak zapowiada Google, serwis zostanie wyłączony 13 kwietnia. Po tej dacie nie będzie możliwości tworzenia nowych adresów, zaś osoby, które dotychczas korzystały z serwisu, będą miały rok czasu, by sprawnie się z serwisu wynieść.

Ponoć głównym powodem jest uruchomienie przez Google Firebase Dynamic Links.

Wieści z Rozładowani.pl