Google za chwilę włączy domyślnie tryb poufny w Gmail

Google za chwilę włączy domyślnie tryb poufny w Gmail

Opublikowano 30.05.2019 15:08 -


Google wprowadzi domyślny tryb poufności dla użytkowników G Suite. Zostanie on uruchomiony 25 czerwca. Jest to rozwiązanie dedykowane głównie osobom korzystającym z Gmaila w pracy, będzie można użyć tego narzędzia do napisania poufnego maila.

Taka funkcja nie jest nowa, posiadacze kont osobistych mieli ją do dyspozycji od połowy ubiegłego roku. Teraz trafia do G Suite. Jest to wbrew pozorom dość potężne narzędzie, tym bardziej, jeśli wysyłane przez nas dane są poufne. Możemy ustawić datę wygaśnięcia wiadomości, po której dostęp jest odcinany.

Gdy wiadomość jest jeszcze dostępna, odbiorca nie ma możliwości przesyłania jej dalej, nie może kopiować jej zawartości, a nawet pobierać. Nadawca natomiast może „odebrać” dostęp do treści w każdej chwili. Jeśli takie zabezpieczenia nie wystarczają, możemy także dodać kolejne – na przykład weryfikacja SMS w celu otworzenia wiadomości.

gmail

Aktualnie funkcja jak wspomniałem, jest dostępna dla kont prywatnych. Podczas tworzenia wiadomości, wybieramy ikonkę „zegarka z kłódką”, która znajduje się na pasku w pobliżu guzika „Wyślij”. Tam ustawiamy odpowiednie parametry, które nam odpowiadają. Podobna ikonka trafi dla użytkowników G Suite. Kiedy wiadomość jest tworzona w trybie poufnym, nagłówek maila zmienia kolor na niebieski, a w dolnej części jest informacja o terminie wygaśnięcia takiej wiadomości.

Wieści z Rozładowani.pl