Google wyłącza funkcje Chrome, z których nikt nie korzysta

Google wyłącza funkcje Chrome, z których nikt nie korzysta

Opublikowano 17.01.2020 10:20 -


Wczoraj Google postanowiło opublikować swoją zaktualizowaną oś czasu, zawierającą funkcje, jakie już niebawem mają całkowicie zniknąć z przeglądarki. Pierwsze informacje o tym pojawiły się w 2016 roku, kiedy to przedsiębiorstwo doszło do wniosku, że Chrome Web Store negatywnie wpływa na korzystanie z sieci. Chodzi dokładnie o aplikacje, jakie przy pomocy HTML5 oraz CSS i JavaScriptu zostały wprowadzone do sklepu, by umilić czas użytkownikom. Google podjęło jednak decyzję o całkowitym wycofaniu możliwości dodawania i pobierania aplikacji, co zamierza krok po kroku wprowadzać już niebawem.

Powołując się na znaczny rozwój przeglądarek oraz Internetu od czasu uruchomienia aplikacji, Google zdecydowało wyłączyć te funkcje Chrome. Sieć daje użytkownikom wiele możliwości i odpowiada na niemal wszystkie ich potrzeby, co sprawiło, że aplikacje w Web Store są całkowicie zbędne.

Jak wyłączenie aplikacji wpłynie na użytkowanie przeglądarki?

Z pozoru mogłoby się wydawać, że taka zmiana będzie dość istotna nie tylko przez zmianę użytkowania, ale i usunięcie wybranych aplikacji. Jak się jednak okazuje, osoby korzystające z dostępnych w Web Store aplikacji, nie muszą się martwić o ich całkowite wyłączenie. Większa część ma posiadać przekierowania do zewnętrznych stron, inne z kolei przekierują do progresywnych aplikacji internetowych. Prawdopodobnie już teraz kilka z nich ma taką funkcję, a z czasem ma to dotyczyć całej listy.

funkcje chrome

Kiedy Google wyłącza funkcje Chrome dotyczące pobierania aplikacji?

Pierwszą datą w kalendarzu przedsiębiorstwa jest marzec 2020 roku, kiedy to do Chrome Web Store nie będzie już możliwości dodawania nowych aplikacji. Oczywiście te istniejące będą jeszcze aktualizowane, co ma potrwać do czerwca 2022 roku. Kolejny ważny czas to czerwiec 2021 roku – konsumenci przeglądarki niestety stracą dostęp do aplikacji, w Chromebookach ma nastąpić to rok później.

Zamknięcie Chrome Web Store może z czasem przysporzyć wielu problemów użytkownikom, którzy przede wszystkim pisali własne rozszerzenia. Brak możliwości ich dodawania czy korzystania z mało popularnych aplikacji początkowo może być niepokojące, jednak z czasem na pewno uda się znaleźć inny sposób na to, by ingerować w strukturę Chrome.

Źródło: 9to5google

Wieści z Rozładowani.pl