Do końca roku 2018 zostało co prawda jeszcze prawie cztery tygodnie jednak okres podsumowań rocznika już się zaczął. Google przygotowało właśnie ranking najlepszych gier, filmów, aplikacji i pozostałych treści udostępnianych w swoim sklepie Google Play. Dystrybutorzy treści mieli w tym roku ułatwione zadanie, gdyż producenci zapewnili sporo hitów w każdej kategorii.

Minęły czasy, kiedy w sklepie Google Play można było zaopatrywać się głównie w aplikacje i gry na Androida. Google obrało ścieżkę zwiększającą dostępność światowej kultury w swoim sklepie, dając nam w ofercie książki, filmy i seriale. Wystarczy spojrzeć właśnie na wspomnianą kategorię filmową. W TOP5 znajdziemy aż pięć pozycji stworzonych na podstawie komiksów Marvela: Czarna Pantera, Avengers: Wojna bez granic, Thor: Ragnarok, Deadpool 2, z czego pierwsze trzy zaliczają się rzecz jasna do MCU. Jak widać Marvel zdominował ten ranking, oprócz wymienionej czwórki, na czwartym miejscu rankingu znaleźliśmy jeszcze Jumanji: Przygoda w dżungli.

YouTube udostępni swoje oryginalne produkcje za darmo! Ale dopiero w 2020 roku

Google oddało głos użytkownikom

Warto zwrócić uwagę na nową kategorię – „Ulubione fanów”. Pierwszy raz Google dało możliwość głosowania na konkretne pozycje. Zostały wyłonione najlepsze produkcje w trzech kategoriach. Historyczne pierwsze fanowskie wyróżnienia wędrują do gry roku 2018: PUBG MOBILE, filmu Avengers: Wojna bez granic i aplikacji – YouTube TV.

R E K L A M A

Poniżej pełna lista tegorocznych zwycięzców.

Najlepsza Aplikacja 2018:

Najlepsza Gra 2018:

TOP 5 filmów 2018:

TOP 5 seriali telewizyjnych 2018:

TOP 5 książek 2018:

TOP 5 audiobooków 2018:

Najlepsze wg fanów 2018:

(jak widać nie wszystkie pozycje są dostępne w naszym kraju)

Co przyniesie rok 2019? Na pewno w czołówkach filmów dalej prym wiodły będą pozycje ze stajni Marvela w kategorii filmowej, bo pamiętajmy, że przyszły rok to kontynuacja przygód superbohaterów. Zaczynamy od Kapitan Marvel, później Avengersi i Spiderman.


Posłuchaj nas!