Google miało ten cel osiągnąć dopiero za dwa lata, w 2022 roku. Udało się wcześniej. O jakie produkty chodzi? Firma zapewnia, że wszystkie, które wychodzą z ich produkcji: telefony Pixel, Pixelbooki, głośniki Google Home, urządzenia Nest oraz akcesoria, takie jak etui na telefony i podstawki ładujące.

Google bardziej ekologiczne?

„Skoncentrowanie się przez Google na wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu do projektowania naszego sprzętu nie tylko wspiera nasze zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale także umożliwia naszym partnerom w łańcuchu dostaw śmiałe inwestowanie w tego typu materiały i ich rozwijanie, tak aby szeroko pojęty przemysł elektroniki użytkowej mógł z nich korzystać”.

-powiedział Bourne (architekt systemów zrównoważonego rozwoju Google) w oświadczeniu.

YouTube trafia na smartfony z nowymi funkcjami. Oto one!

Dalsze plany Google są równie ambitne – firma chce w następnej dekadzie dojść do zerowej emisji dwutlenku węgla przy produkcji swoich urządzeń. Jeśli firmie pójdzie to tak sprawnie, jak w przypadku materiałów z recyklingu, to jest szansa, że będzie to szybciej, niż w 2030 roku.

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że w ślad za gigantami pójdą także rządy poszczególnych krajów. Szczególnie tych, które mają największą emisję dwutlenku węgla. Plusem jest to, że sprawy w swoje ręce biorą firmy, kiedy politycy tylko debatują.

źródło: TheVerge