Google wprowadzi na tabletach Kids Space. To nowy tryb dla dzieci

Opublikowano 1.09.2020 13:16 -


Google poinformowało, że wprowadzi na tabletach z Androidem całkowicie nowy tryb dla dzieci. Kids Space ma stawiać na uczenie się, odkrywanie oraz zabawę.

Wielokrotnie mówiło się i będzie nadal o tym, jak dzieci wykorzystują najnowsze technologie i jakie zagrożenia są z tym związane. Pomijając różnego rodzaju metody wychowawcze, często można zobaczyć dzieci korzystające z tabletów bez obecności oraz kontroli rodziców. Nie wiadomo wtedy, do czego urządzenie jest wykorzystywane, czy do gier, aplikacji, stron internetowych, których dziecko nie powinno mieć dostępu. Google ma świadomość takiej sytuacji. Z tego też powodu stara się wprowadzać rozwiązania dające rodzicom możliwość kontroli dostępu dzieci wymienionych wyżej zasobów. Sam na tegoroczny wyjazd wakacyjny zainstalowałem na telefonie z Androidem aplikację Family Link, która pozwala mi w pełni zarządzać aplikacjami, które mój syn mógłby przez przypadek zainstalować. Nieużywany już mój smartfon miał być jedynie wykorzystywany do oglądania bajek na Netflixie oraz YouTube, a że dziecko lubi sobie czasami poklikać bez celu, to wolałem wprowadzić zabezpieczenie przed rzeczami, do których mój syn nie powinien mieć dostępu. Przyznaję, że takie rozwiązanie się sprawdziło.

Tabs

Google udostępni Kids Space

Google idzie o krok dalej w kwestiach dostępu dzieci do tabletów, a co za tym idzie sposobu wykorzystania przez nie tych urządzeń. Firma ogłosiła, że na tabletach z systemem Android pojawi się całkowicie nowy tryb o nazwie Kids Space. Jego zadaniem jest dostarczenie dziecku zasobów zgodnych z jego zainteresowaniami. Wszystko oczywiście jest podane w otoczeniu kolorowego interfejsu, który powinien spodobać się pociechom.

Interest Picker 4wMChBB

Personalizacja

Bardzo ważny jest tu aspekt personalizacji. Kids Space umożliwia dziecku stworzenie własnego avatara, który będzie go witał na ekranie głównym trybu. Poza tym młody użytkownik tabletu będzie mógł podać swoje zainteresowania, dzięki czemu, jak wspomniałem wcześniej, zaoferowane zostaną mu odpowiednie zasoby. Nowe propozycje treści w postaci książek, ciekawych faktów, aplikacji oraz filmów mają pojawiać się codziennie. Całe przedsięwzięcie nakierowane jest na naukę oraz zabawę.

Avatar

Dostępność Kids Space

Wybór treści dostarczanych w ten sposób, został wcześniej skonsultowany z ekspertami związanymi z edukacją dzieci. Tyle pozytywnych informacji w tym temacie. Niestety na razie Kids Space dostępny będzie na niektórych tabletach marki Lenovo. Google zapowiada, że w przyszłości portfolio tabletów obsługujących Kids Space zostanie rozbudowane.

Źródło: Google

Wieści z Rozładowani.pl