Google wprowadza nowe dodatki do Gmail!

Opublikowano 25.10.2017 10:40 Aktualizacja: 13.06.2020 14:39 -


Na ten moment czekaliśmy od marcowej konferencji I/O. Google wprowadza do Gmaila rozszerzenia innych firm. Wśród nich są aplikacje, które wielu z was używa na co dzień!

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Google uruchomiło dziś dostęp do nowych dodatków do poczty, tym razem pochodzących od zewnętrznych firm. Jest to przede wszystkim ukłon w stronę tych użytkowników, dla których Gmail jest podstawowym narzędziem pracy. Dzięki nowym dodatkom korzystanie z aplikacji takich jak trello czy Asana będzie możliwe z poziomu skrzynki i nie będzie wymagało przełączania się pomiędzy oknami.

Nowe dodatki Gmail - Gmail add ons

Nowe dodatki wyświetlane są na prawym, bocznym pasku Gmaila. Wśród nich obecnie znajdują się m.in. Asana, Trello, DialPad, Intuit QuickBooks i Wrike. Już teraz wiadomo, że wkrótce do tej listy dołączy także DocuSign, a w niedalekiej przyszłości także inne aplikacje. Google zachęca również do zgłaszania przez deweloperów własnych propozycji.

Lista nowych dodatków Gmail

  • Asana – jedna z najpopularniejszych aplikacji do zarządzania projektami. Dodatek do Gmaila pozwoli na przekształcenie bieżącej komunikacji z klientem w system zadań, do którego dostęp będą mieć także inni członkowie zespołu.

Asana w Gmail

  • Dialpad – komunikator, który pozwala na przeprowadzanie rozmów na wielu urządzeniach równocześnie. Integracja z Gmailem pozwoli na szybką i prostą ekstrakcję danych dotyczących ostatnich rozmów oraz wyszukiwanie nowych kontaktów prosto z poziomu skrzynki.
  • Hire – narzędzie bardzo przydatne w procesie rekrutacji. Teraz można dodawać kandydatów, zarządzać ich listą oraz dodawać nowe informacje o nich prosto z bieżącej korespondencji.
  • Intuit QuickBooks Invoicing – ten dodatek pozwoli na szybkie tworzenie i wysyłanie faktur, a także sprawdzanie statusu płatności z poziomu korespondencji z klientem.
  • ProsperWorks – prosty CRM, który już od jakiegoś czasu dostępny jest w pakiecie G Suite. Nowy dodatek pozwoli na jeszcze łatwiejsze zarządzanie danymi aplikacji.
  • RingCentral – telefoniczny system umieszczony w chmurze, tym razem pozwoli odbierać połączenia i SMSy z poziomu Gmaila.
  • Smartsheet – narzędzie będące onlinowym kuzynem Excela (czy też wg niektórych – ulepszoną wersją Google Sheets). Od dziś użytkownicy Smartsheet będą mogli zapisywać treść maili oraz załączniki bez konieczności opuszczania Gmaila.
  • Streak – kolejny CRM, dotychczas funkcjonujący jako zewnętrzny plugin do Gmaila. Dodanie go do oficjalnych dodatków daje szansę na znacznie rozszerzenie jego funkcji oraz usprawnienie przesyłu danych.
  • Trello – tego narzędzia nie trzeba nikomu przedstawiać. W postaci dodatku na Gmail Trello umożliwi przekształcenie korespondencji w kolejne karty zadań.
  • Wrike – alternatywa dla Trello i Asany.

Wszystkie dodatki do Gmail są już dostępne do pobrania z G Suite Marketplace.

Wieści z Rozładowani.pl