Google postanowiło zrobić użytkownikom niespodziankę i dynamiczne wiadomości zadebiutują dla wszystkich już 2 lipca. Funkcja została wdrożona już w marcu, jednak było to w ramach testów. Dzięki tej opcji Gmail stanie się bardziej wszechstronny, a na pewno interaktywny.

O przygotowywaniu do wdrożenia takiej funkcjonalności pisałem już na wiosnę, jednak nie spodziewałem się, że potrwa to chwilę dłużej, zanim pojawi się ona dla szerszego grona użytkowników. Gmail od teraz nie będzie już po prostu skrzynką pocztową. Bez problemu wejdziemy w interakcję z poziomu Gmaila, nie będąc zmuszonym do przechodzenia na stronę docelową.

Nowe funkcje w Gmail: zrobisz zakupy i zarezerwujesz hotel w wiadomości

Przykłady zastosowania można wymieniać bez końca. Pierwsze, co przychodzi na myśl to rezerwacje – otrzymujemy maila z ofertą hotelu, rezerwację będziemy mogli złożyć z poziomu wiadomości, brzmi ciekawie? To idziemy dalej: zakupy również zrobimy w naszym Gmailu, wybierając produkt i realizując płatność. Odpowiemy również na komentarze, czy po prostu wypełnimy formularze z poziomu skrzynki pocztowej.

gmail

2 lipca rozpocznie się stopniowe udostępnianie nowych funkcji dla wszystkich użytkowników Gmaila. Osoby korzystające z Dokumentów Google powinny być szczególnie zadowolone, bo opcja pozwoli komentować zmiany, a także dokonywać korekt w dokumentach. Oczywiście, żeby taka funkcja działała, wiadomość, która do nas dociera, musi być poprawnie zakodowana. Firmy trzecie miały już sporo czasu na dostosowanie swoich maili do wymagań, Booking.com czy Pinterest już się przygotowały, dla innych to zapewne kwestia kilku poprawek i udoskonaleń.

Google wyjątkowo daje nam wybór – jeśli jesteśmy staromodni, możemy zachować „starą” wersję Gmaila. W ustawieniach bez problemu można wyłączyć wiadomości dynamiczne. Na razie nie wiadomo, kiedy funkcja ta będzie dostępna w wersji mobilnej, ale Google potwierdziło, że nad tym pracuje.