Google wdraża zakładkę Meet do Gmaila na iOS. W ciągu 2 tygodni użytkownicy powinny dostać aktualizację. Gmail na Androidzie jeszcze musi czekać. 

Google Meet trafia do Gmail na iOS

Google ułatwia dostęp do rozpoczynania i przyłączania się do wideokonferencji za pośrednictwem Google Meet, wykorzystując do tego Gmaila. Funkcja ta niedawno trafiła do webowej wersji usługi. Teraz firma ogłosiła rozpoczęcie wdrożenia dostępu do usługi Meet w aplikacji Gmail na iOS. Użytkownicy mobilnej wersji Gmaila otrzymają nową zakładkę Meet. Dzięki niej możliwe będzie rozpoczynanie i odbieranie połączeń, a także dołączanie do trwających rozmów zgodnie z zaproszeniem, a to wszystko w ramach jednej aplikacji, bez konieczności przełączania się na dedykowaną apkę. 

Karta Meet

Karta Meet będzie składać się z listy nadchodzących spotkań, w których będziemy brać udział, a także przycisków rozpoczęcia i dołączenia do spotkania. Rozpoczęcie spotkania umożliwi start rozmowy, jej zaplanowanie w Kalendarzu Google oraz uzyskanie linku, który można przekazać innym uczestnikom. Po wybraniu jednego z zaplanowanych spotkań zostaniemy przeniesieni do szczegółów rozmowy. Warto ponownie zauważyć, że wszystkie te procesy będą odbywać się w Gmailu, a nie aplikacji dedykowanej wyłącznie Google Meet. Mimo to Google nie porzuca aplikacji Meet, która otrzyma kolejne aktualizacje.  

google meet ios

Wszystkie powyższe nowości są w trakcie wdrażania dla wszystkich użytkowników prywatnych oraz biznesowych G Suite. Wdrożenie potrwa do 15 dni. Z nowej funkcji w Gmail nie skorzystają użytkownicy kont G Suite dla Szkół i Uczelni, którzy są proszeni o wykorzystywanie dedykowanej aplikacji Google Meet. Póki co, funkcja będzie dostępna tylko w Gmail na iOS. Użytkownicy Gmail na Androidzie otrzymają stosowną aktualizację w późniejszym terminie. 

Źródło: 9to5Google