Google walczy z molestowaniem seksualnym

Google walczy z molestowaniem seksualnym

Opublikowano 26.10.2018 13:02 -


W dniu 25.06. 2018 Google wystosował do swoich pracowników e-maila dotyczącego zarzutów molestowania seksualnego oraz polityki firmy w tej sprawie.

Jak można dowiedzieć się z wiadomości od dyrektora wykonawczego (CEO) przedsiębiorstwa, Sundar Pichai, od 2016 roku Google zwolniło z pracy 48 osób posądzonych o molestowanie seksualne. Wśród tych 48 osób, 13 zajmowało stanowiska w kadrze zarządzającej.

Gigant z Mountain View zapowiedział w e-mailu „twardą linię” w przypadku przytoczonych wyżej oskarżeń. Osoba, która dopuści się podobnego czynu zostanie niezwłocznie wydalona z firmy bez żadnej odprawy.

We are committed to ensuring that Google is a workplace where you can feel safe to do your best work, and where there are serious consequences for anyone who behaves inappropriately – napisał Pichai.

E-mail jest najpewniej odpowiedzią na zarzuty wystosowane przez „New York Times”, według których Andy Rubin (współtwórca oprogramowania Android) odszedł z firmy w 2014 roku na skutek oskarżeń o molestowanie seksualne. Rubin miał rzekomo, pomimo zarzutów, otrzymać odprawę w wysokości 90 milionów dolarów. „New York Times” wspomniał nawet, że Rubina żegnano z ogromnym żalem, niczym bohatera.

Rzecznik współtwórcy oprogramowania Android zaprzeczył jakoby jego klient został zwolniony z powodu molestowania seksualnego. Oficjalnie podał do informacji, że Rubin sam postanowił zakończyć współpracę z Google.

Wieści z Rozładowani.pl